Wizz Air poleci do Eljatu i Legolandu

AG

Linie lotnicze rozszerzają siatkę połączeń z Polski. Od grudnia samoloty przewoźnika zaczną latać do Eljatu nad Morzem Czerwonym a od marca 2017 do Billund w zachodniej Danii.

W ostatnich dwunastu miesiącach Wizz Air obsłużył 21,5 mln pasazerów. Samoloty przewoźnika lataja na 460 trasach, do 129 kierunków w 39 krajach. Linie posiadają 25 baz lotniczych w 13 krajach; sześć baz znajduje się w Polsce: Gdańsk, Poznań, Katowice, Wrocław, Lublin, Warszawa. Ostatnio została otwarta baza w Kutaisi w Gruzji (Wizz Air lata tam bezpośrednio z Polski).

Na konferencji w Warszawie, George Michalopoulos, dyrektor handlowy Wizz Air, powiedział: “Rok 2016 był bardzo ważny dla naszej działalności w Polsce i w Warszawie. Umieściliśmy w bazie warszawskiej szósty samolot tworząc kolejne 40 dodatkowych miejsc pracy. Do bazy w Warszawie dodaliśmy dwa najnowocześniejsze samoloty Airbus A321ceo. W przyszłym roku dodamy trzedcia maszynę tego typu.
Najważniejszą dziesiejszą wiadomością jest ta o uruchomieniu dwóch nowych połączeń. W grudniu tego roku ruszamy z zimowym połączeniem z Eljatem nad Morzem Czerwonym, dając tym samym możliwość dostania się za niewielką cenę na słoneczne plaże. W marcu zaczniemy latać do Billund. Dania zachodnia nie dysponowała do tej pory lotniskiem a połączenie to pozwoli turystom na szybkie i tanie dostanie się choćby do bardzo popularnego Legolandu.”

Samoloty Wizz Air rozpoczną loty do Eljatu 10 grudnia, rejsy odbywać się będą we wtorki i soboty. Do Billund Wizz Air zacznie latać od 27 marca 2017 roku, rejsy odbywać się będą w poniedziałki i piątki. Połączenie do Danii będzie połączeniem całorocznym.

George Michalopoulos dodał: “Wizz Air dynamicznie się rozwijają. W 2004 roku przewieźliśmy 700 tys. Pasażerów, w roku 2015 już 19,2 mln. Nasza flota to 63 samoloty A320 i 9 maszyn A321. Dysponujemy jedną z najmłodszych flot w Europie, średni wiek naszych samolotów to cztery lata. Średnie zużycie samolotu to 12,2 godziny na dzień.
Naszym wielkim atutem jest personel. 65 proc to ludzie z dyplomami uniwersyteckimi. Mamy przyjazną, niezawodna i godną zaufania ekipę. Staramy się, by w bazach zatrudniać ludzi lokalnych, tak więc na przykład w Warszawie zatrudniamy ludzi ze stolicy i okolic.
Wizz Air odnotował w Polsce w 2015 roku 30 proc. wzrost liczby pasażeów, w porównaniu do roku 2014. W 20014 roku obsłużyliśmy w Polsce 364 tysięcy pasażerów, w ubiegłym roku już 6,22 mln. Ten rok zapowiada się jeszcze lepiej, do końca sierpnia odnotowaliśmy o 16 proc. Więcej pasażerów niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
W bazie w Warszawie trzymamy sześc samolotów, w tym roku dodaliśmy dwa Airbusy A321, w marcu przyszłego roku dojdzie trzecia maszyna tego typu. Szacujemy, że w przyszłym roku na 41 trasach z i do Warszawy (z i do 21 krajów) obsłużymy 2,4 mln pasażerów, o 13 proc. więcej niż do końca tego roku.”