Wizz Air połączył Mazury z Oslo

Linia lotnicza Wizz Air rozpoczęła loty na nowej trasie z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Najnowsze połączenie WIZZ między Mazurami a Oslo Torp w Norwegii odbywa się dwa razy w tygodniu, we wtorki i w soboty.
Poza najnowszym połączeniem do Oslo Torp, linia oferuje loty trzy razy w tygodniu do Londynu Luton. Trasa do Wielkiej Brytanii była pierwszą w ofercie WIZZ z lotniska w Szymanach. Została wprowadzona w czerwcu 2016 roku i szybko zyskała popularność w obu krajach. W 2017 roku, Wizz Air oferuje w sumie 74,5 tys. miejsc w sprzedaży na dwóch trasach z lotniska Olsztyn-Mazury, co stanowi wzrost o 180% w porównaniu do poprzedniego roku.
W 2016 roku, Wizz Air przewiózł ponad 6,9 mln pasażerów na swoich niskokosztowych trasach w Polsce. WIZZ ma obecnie sześć baz operacyjnych na lotniskach w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Lublinie, Poznaniu i Wrocławiu. Ponadto przewoźnik oferuje połączenia ze Szczecina oraz Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. W tym roku Wizz Air będzie mieć zbazowane 22 samoloty w Polsce zatrudniając ponad 800-osobową załogę. Obecnie polska siatka połączeń składa się ze 151 tras do 28 krajów.
Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air, powiedział: “Po sukcesie połączenia do Londynu Luton, świętujemy uruchomienie drugiej destynacji WIZZ z lotniska Olsztyn-Mazury. Jesteśmy przekonani, że połączenie do Norwegii szybko zyska popularność wśród naszych klientów z Polski, ale również zachęci jeszcze więcej turystów do odwiedzenia Mazur, co wpłynie na rozwój zatrudnienia w branży turystycznej w regionie. Nasza polska załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład!”
POWIĄZANE WPISY
15 czerwca 2026
Aviareps partnerem Jazeera Airways w Europie. Współpraca obejmuje sześć krajów
Jazeera Airways rozszerza obecność w Europie, powierzając Aviareps zarządzanie sprzedażą…
0 Komentarzy2 Minuty
15 czerwca 2026
Blisko 5 tys. km nowych linii kolejowych. Rząd przedstawił plan infrastruktury na dekady
Budowa 4,7 tys. km nowych linii, dostęp do kolei w 27 miastach i skrócenie czasu podróży…
0 Komentarzy5 Minuty
15 czerwca 2026
Lotnisko Chopina z kolejnym rekordem. Ponad 2,2 mln pasażerów w maju
Lotnisko Chopina obsłużyło w maju ponad 2,2 mln pasażerów, notując kolejny rekordowy…
0 Komentarzy5 Minuty
12 czerwca 2026
Mniej pasażerów w Jasionce. Powodem są zmiany w siatce i wojna na Bliskim Wschodzie
Jasionka notuje w tym roku niższy ruch pasażerski. Od stycznia z usług lotniska…
0 Komentarzy3 Minuty
11 czerwca 2026
Nowy projekt Corendon Airlines. Przewoźnik zachęca do ćwiczeń w trakcie lotu
Corendon Airlines zachęca pasażerów do większej aktywności podczas podróży samolotem.…
0 Komentarzy1 Minuty
11 czerwca 2026
Natalia Bukowiecka ponownie ambasadorką No Limits by Itaka
No Limits by Itaka kontynuuje współpracę z Natalią Bukowiecką, jedną z czołowych polskich…
0 Komentarzy2 Minuty
10 czerwca 2026
Katowice Airport z kolejnym rekordem: ponad 716 tys. pasażerów w maju
Ponad 716 tys. pasażerów skorzystało w maju z Katowice Airport w Pyrzowicach. To…
0 Komentarzy3 Minuty
10 czerwca 2026
Ponad 350 liderów branży cargo spotkało się w Warszawie na TIACA 2026
Ponad 350 liderów światowej branży cargo spotkało się w Warszawie podczas TIACA Global…
0 Komentarzy4 Minuty
9 czerwca 2026
Nowe przepisy ułatwią podróż koleją. Jeden bilet na całą trasę w Europie
Planowanie podróży koleją po Europie ma być znacznie łatwiejsze. Nowe przepisy…
0 Komentarzy5 Minuty










