Wizz Air połączył Lublin z Liverpoolem

archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air w niedzielę rozpoczęła loty na nowej trasie z Lublina. Najnowsze połączenie WIZZ między Lublinem, a Liverpoolem w Wielkiej Brytanii odbywa się dwa razy w tygodniu, w środy i w niedziele.

WIZZ niedawno dodał dwie nowe trasy to siatki połączeń swojej lubelskiej bazy. Trasy do Tel Awiwu i Kijowa rozpoczną się odpowiednio w czerwcu i sierpniu. Siatka połączeń Wizz Air w Lublinie składa się obecnie z dziewięciu tras do sześciu krajów, a ilość oferowanych miejsc w sprzedaży na 2017 rok wynosi 346 000 tysięcy, co oznacza 12 proc. wzrost w stosunku do roku ubiegłego.

Wraz z najnowszym połączeniem z Lublina do Liverpoolu, obecnie polska siatka połączeń WIZZ składa się ze 151 tras do 28 krajów.

Gabor Vasarhelyi, rzecznik prasowy w Wizz Air, powiedział: “Po niedawnym ogłoszeniu lotów z Lublina do Kijowa i Tel Awiwu cieszymy się, że świętujemy rozpoczęcie naszej najnowszej trasy z Lublina do Liverpoolu. Obok Doncaster Sheffield, Glasgow i Londynu Luton, Liverpool jest czwartm kierunkiem do Wielkiej Brytanii dostępnym obecnie w ofercie tanich połączeń Wizz Air z Lublina. Jesteśmy przekonani, że polscy klienci z radością będą zwiedzać miasto Beatlesów dzięki naszym bardzo niskim cenom, doświadczając przy tym doskonałej obsługi na pokładzie. Miejsca są dostępne w sprzedaży i zaczynają się już od 39 zł.”

Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin SA, dodał: “Cieszę się, że Liverpool ponownie znalazł się w naszym rozkładzie lotów, ponieważ była to jedna z destynacji, która cieszyła się dużą popularnością wśród pasażerów. Jestem przekonany, że z połączenia będą korzystali zarówno Polacy mieszkający w Anglii, ale także turyści z Wielkiej Brytanii, którzy będą zainteresowani zwiedzaniem naszego regionu. Rozkład lotów tego połączenia umożliwia zaplanowanie kilkudniowej wycieczki, podczas której można zwiedzić Lublin, ale zobaczyć także inne atrakcyjne miejsca w naszym województwie.”