Wizz Air połączy Wrocław ze Lwowem

archiwum Lotniska we Wrocławiu

Nowe połączenie startuje 13 kwietnia. Samoloty na tej trasie będą latały dwa razy w tygodniu. Bilety są już w sprzedaży.

To już 9 połączenie tanich linii Wizz Air z Wrocławia.

Rejsy ze stolicy Dolnego Śląska do Lwowa będą realizowane dwa razy w tygodniu: we wtorki i soboty. Pierwszy samolot na tej trasie wystartuje 13 kwietnia, u progu sezonu letniego.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: “To połączenie będzie magnesem dla Ukraińców pracujących lub studiujących na Dolnym Śląsku. Lwów przyciąga również turystów z Polski. Podróż samolotem potrwa tylko ok. 1,5 godziny i znacznie ułatwi taką wycieczkę. Cieszymy się, że przewoźnik docenia potencjał kierunków wschodnich.”

Będzie to już drugie połączenie na Ukrainę z Wrocławia. Jesienią Wizz Air uruchomił loty do Kijowa, które cieszą się ogromną popularnością. Potwierdza to średnie wypełnienie samolotów, sięgające 87,5 proc.. W przypadku połączenia funkcjonującego dopiero od trzech miesięcy jest to bardzo dobry wynik.

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji korporacyjnej Wizz Air, dodał: “Trasa Wrocław-Lwów z pewnością zyska popularność wśród pasażerów podróżujących zarówno w celach biznesowych jak i turystycznych. Rozwój siatki połączeń świadczy o zaangażowaniu Wizz Air w rozwój regionu Dolnego Śląska oraz na rzecz wszystkich polskich klientów.”