Wizz Air połączy Wrocław z Odessą

archiwum Wizz Air

Od sezonu zimowego 2019/2020 linia lotnicza Wizz Air latać będzie dwa razy w tygodniu na trasie Wrocław – Odessa.

Nowe połączenie lotnicze z najsłynniejszym kurortem ukraińskim linie Wizz Air uruchomią w zimowym rozkładzie lotów. Od 1 listopada będzie realizowane dwa razy w tygodniu – w każdy poniedziałek i piątek. Bilety są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław, powiedział: “Odessa to bardzo atrakcyjne miejsce: trzecie pod względem wielkości miasto Ukrainy o przebogatej historii. Kusi pięknymi zabytkami i bogactwem miejsc znanych między innymi z licznych filmów. Jest również największym portem morskim naszego wschodniego sąsiada.”

Decyzja linii Wizz Air oznacza, że z wrocławskiego lotniska do Odessy od nowego sezonu polecimy z dwoma największymi przewoźnikami niskokosztowymi.

W marcu uruchomienie połączenia z Odessą zapowiedziały bowiem linie Ryanair. Samoloty przewoźnika będą startowały tam we wtorki i soboty.

Jarosław Sztucki dodał: “Takie bogactwo cieszy, bo dobitnie pokazuje, jak atrakcyjny to kierunek. Zyskają na tym pasażerowie.”

Nowe, drugie już połączenie do Odessy będzie zarazem siódmym wschodnim w ofercie Portu Lotniczego Wrocław. Pozostałymi są: Lwów (linie Wizz Air), Charków (linie Wizz Air), dwa połączenia do Kijowa (lotniska Żuliany z oferty linii Wizz Air i Boryspol – Ryanair) oraz Kutaisi (Wizz Air).