Wizz Air połączy Wrocław z Charkowem

archiwum Wizz Air

Od końca października samoloty tanich linii lotniczych Wizz Air dwa razy w tygodniu polecą do Charkowa. Będzie to już czwarte lotnicze połączenie na Ukrainę dostępne z Wrocławia.

Rejsy z Wrocławia do Charkowa zaplanowano na godzinę 15.55 w środy i 14.35 w niedziele. Lot do Charkowa trwa nieco ponad 2 godziny. Wyloty z Charkowa o godz. 19.45 w środy i 18.25 w niedziele. Bilety dostępne są już w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław, powiedział: „W ślad za sukcesem pozostałych połączeń na Ukrainę przewoźnik wzbogaca ofertę lotów na Wschód. Ostatni rok był dla nas okresem wzmożonej pracy nad rozwojem siatki międzynarodowych połączeń. Rozwijają się też połączenia niskokosztowe, w tym na Ukrainę, czego owocem są loty do Charkowa.”

Jesienią 2016 roku Wizz Air uruchomił rejsy do Kijowa-Żuliany.

Wiosną 2017 roku wystartował pierwszy samolot do Lwowa.

Z kolei w listopadzie bieżącego roku ruszy kolejne połączenie ze stolicą Ukrainy – na największe międzynarodowe lotnisko tego kraju (Kijów-Boryspol) poleci Ryanair. Charków to zatem już czwarte połączenie z Wrocławia na Ukrainę.