Wizz Air połączy Wrocaw z Marokiem

archiwum Lotniska we Wrocławiu

Nowe połączenie ruszy 2 listopada. Rejsy będą realizowane przez linie Wizz Air w każdy czwartek. Bilety są już dostępne w sprzedaży.

Samoloty ze stolicy Dolnego Śląska do Agadiru w Maroku będą latały od 2 listopada w każdy czwartek. Bilety są już dostępne w sprzedaży na stronie internetowej przewoźnika. Ceny zaczynają się od 129 zł.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: „Maroko jest doskonałą propozycją dla podróżnych planujących w sezonie jesienno-zimowym wakacje w słonecznym miejscu. Jestem przekonany, że powtórzy sukces tegorocznych nowości tego przewoźnika, Lwowa i Reykjaviku, które notują bardzo dobre wskaźniki wypełnień samolotów.”

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air, dodał: „Jesteśmy przekonani, że nasi klienci docenią uroki tej wspaniałej perły na południu Maroka, która słynie ze słonecznej pogody panującej przez cały rok, piaszczystych plaż i kurortów przyjaznych rodzinom. Od listopada nasza nowa usługa zapewni klientom z Polski doskonałą możliwość ucieczki od pochmurnej pogody i cieszenia się słońcem i morzem w zimowe miesiące.”

Obecnie Wizz Air lata z Wrocławia w 10 kierunkach. Najwięcej przelotów oferuje do Wielkiej Brytanii (Londyn Luton, Doncaster Sheffield i Birmingham). Przewoźnik proponuje również dwa skandynawskie połączenia (Oslo Torp i Sztokholm Skavsta) i dwa – niezwykle popularne – na Ukrainę (Kijów i Lwów). Siatkę uzupełniają Dortmund i Eindhoven, a także nowość – Reykjavik, do którego loty uruchomiono 31 maja.

Wizz Air jest związany z wrocławskim lotniskiem od 2006 roku. Wtedy uruchomił swoje pierwsze połączenie do Dortmundu. Cztery lata później otworzył we Wrocławiu bazę operacyjną, w której obecnie stacjonuje samolot Airbus A320. W 2016 roku świętował we Wrocławiu swojego 45-milionowego pasażera w Polsce. Tylko we Wrocławiu w 2016 roku przewoźnik obsłużył 367 tys. osób. Plany na ten rok, zgodnie z jego zapowiedziami, to minimum pół miliona pasażerów, czyli o 25 proc więcej.

Połączenie do Maroka jest jednym z wielu nowych kierunków, które jesienią tego roku wejdą do rozkładu wrocławskiego lotniska.
Wcześniej linie Ryanair ogłosiły uruchomienie lotów niskokosztowych do Palermo, Neapolu, Edynburga, Leeds Bradford, Oslo (Torp), Tel Awiwu, Brukseli (Charleroi) i Gdańska. 29 października należące do Grupy Lufthansa, linie Swiss Airlines, zapowiedziały uruchomienie długo oczekiwanych połączeń do Zurychu. Dodatkowo Lufthansa od sezonu zimowego zwiększy liczbę rejsów na trasie z Wrocławia do Frankfurtu nad Menem.