Wizz Air – pasażer nr 65 000 000 w Polsce

archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air obsłużyła do tej pory 65 mln pasażerów w Polsce. Dla uczczenia tego wydarzenia, szczęśliwy pasażer podróżujący do Bukaresztu otrzymał voucher WIZZ.

Wizz Air oferuje obecnie w sumie 162 trasy do 30 krajów z ośmiu lotnisk w Polsce zapewniając przystępne ceny biletów rozpoczynające się od 39zł dla osób podróżujących w różnych celach.

Pierwszy lot Wizz Air z Polski odbył się w 2004 roku. W pierwszych dziesięciu miesiącach 2018 roku, na niskokosztowych trasach w polskiej siatce połączeń WIZZ przewiózł ponad 8 mln pasażerów, co stanowi wzrost o 18 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w poprzednim roku.

Wizz Air zamierza nadal dostarczać nowe możliwości podróży dla coraz większej liczby osób stymulując rynek niskimi cenami.

Zaledwie 14 lat po rozpoczęciu działalności, flota linii składa się ze 105 samolotów, a siatka połączeń liczy ponad 600 tras, z ponad 100 trasami uruchamianymi w 2018 i 2019 roku.

Andras Rado, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, powiedział: “Z olbrzymią radością świętujemy kolejny doskonały wynik razem z naszymi klientami z Polski: przewieźliśmy łącznie 65 mln pasażerów na naszych trasach w polskiej siatce połączeń. W ciągu 14 lat nasza oferta rozwinęła się i dziś pozwala odkrywać 30 krajów w Europie i poza nią dostarczając naprawdę niskie ceny w połączeniu z najwyższą jakością obsługi. Dziękujemy naszym lojalnym klientom z Polski za wybranie WIZZ.”