Wizz Air – inauguracja bazy w Sofii

archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Ai świętuje dzisiaj uruchomienie najnowszego hangaru w Sofii. To czwarte centrum serwisowe linii Wizz Air w Europie i pierwsze na Bałkanach.

Centrum zostało wybudowane na lotnisku w Sofii.
Flota Wizz Air liczy obecnie ponad 100 samolotów (71 typu Airbus A320 i 31 typu Airbus A321) i jest jedną z najmłodszych w Europie – średni wiek samolotu wynosi 4,6 lat. Czas pracy nowoczesnych samolotów z linii Airbus A320 to niemal 13 godzin dziennie, co pozwala firmie utrzymywać koszty na niskim poziomie zapewniając jednocześnie możliwie najniższe ceny swoich usług.

Najbliższe plany rozwoju linii związane są z planowanym zamówieniem kolejnych 266 wyposażonych w najnowsze technologie samolotów typu Airbus, których dostawy zakończą się w 2026 roku. Wizz Air będzie nadal rozbudowywać siatkę połączeń i oferować swoje niskokosztowe usługi na nowych rynkach mając na celu osiągnięcie pozycji jednej z pięciu najlepszych linii w Europie.

Andras Rado manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, powiedział: „Cieszymy się z otwarcia nowego hangaru w Sofii, naszego pierwszego dedykowanego WIZZ centrum serwisowego na Bałkanach, które dzięki wykfalifikowanemu personelowi oferuje doskonałą obsługę techniczną. Najnowsze technologie w znaczący sposób przyczyniają się do utrzymywania przez nas najwyższego poziomu dostarczanych usług jak również zadowolenia naszych klientów”