Wizz Air debiutuje w Azji

archiwum Wizz Air

Węgierska linia lotnicza Wizz Air uruchamia od 23 września swoją pierwszą bazę operacyjną w Azji, na lotnisku Kutaisi w Gruzji. Przewoźnik będzie obsługiwał z tego lotniska loty w siedmiu nowych kierunkach: Berlin, Bergamo, Dortmund, Larnaka, Mammingen, Sofia (po dwa rejsy tygodniowo ) i Saloniki (trzy rejsy tygodniowo). Obecnie samoloty Wizz Air latają z Kutaisi do: Budapesztu, Katowic, Warszawy i Wilna.

Owain Jones, dyrektor korporacyjny w Wizz Air, powiedział: “Jesteśmy szczęśliwi, że Wizz Air ma pozytywny wpływ nie tylko na kulturę i turystykę, ale także na rozwój gospodarczy Kutaisi. Tym samym chcemy podkreślić nasze zaangażowanie dostarczając Gruzinom wysoki poziom usługi niskie ceny biletów lotniczych do coraz większej liczby miast w Europie. Otwarcie nowej bazy i zatrudnienie lokalnej społeczności przyniesie obopólne korzyści zarówno dla Gruzji i Wizz Air.”

Dimitri Kumsishvili, wicepremier, minister gospodarki i zrównoważonego rozwoju Gruzji, dodał: “Jesteśmy dumni, że nasza dotychczasowa, udana współpraca z jedną z największych niskokosztowych linii lotniczych w Europie rozwija się i zaowocowała powstaniem bazy Wizz Air na pierwszym niskokosztowym lotnisku w regionie. Jesteśmy przekonani, że port lotniczy w Kutaisi będzie skutecznie wspierał operacje Wizz Air, co korzystnie wpłynie na rozwój turystyki w naszym kraju, i umożliwi gruzińskim pasażerom obniżenie kosztów podróży do wielu europejskich miast.”