Wizz Air będzie szkolił pilotów w Grecji

archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air nawiązała współpracę z Egnatia Aviation, uznaną szkołą pilotażu w Kavali, w Grecji, nowym partnerem programu Wizz Air Pilot Academy.

W ramach programu Pilot Academy, uruchomionego w sierpniu 2017 roku, Wizz Air oferuje młodym osobom pełnoletnim nieposiadającym doświadczenia zawodowego wyjątkową możliwość zdobycia licencji pilota komercyjnego. W ramach programu, uczestnicy zdobędą gruntowną wiedzę zgodnie ze standardami panującymi w Wizz Air. Wybrani kandydaci otrzymają prefinansowanie znacznej części opłaty za szkolenie. Z powodu regulacji dotyczących finansowania, program jest obecnie dostępny jedynie dla obywateli Polski.

W ramach Wizz Air Pilot Academy linia planuje wyszkolić 120 profesjonalnych pilotów w 2018 roku we współpracy z Egnatia Aviation w Grecji i Tréner Kft na Węgrzech. W przyszłym roku planowane jest również zaproszenie do programu kolejnych ośrodków szkoleniowych.

Od chwili uruchomienia program szybko zyskał popularność i zainteresowanie wśród kandydatów. Dotychczas wpłynęło ponad 2000 spełniających wszystkie wymogi aplikacji. Około 350 osób wzięło udział w Dniach Otwartych w Polsce. Pierwsza grupa kursantów rozpocznie szkolenie z Tréner Kft 18 grudnia 2017 roku, kolejna grupa – w marcu. Początek szkoleń z Egnatia Aviation jest zaplanowany na kwiecień 2018 roku.

Program przewiduje 750 godzin szkolenia naziemnego, 60 godzin w symulatorze i 145 godzin treningu lotniczego. Uczestnicy zdobędą wiedzę oraz umiejetności niezbędne w działaniach operacyjnych Wizz Air w celu wsparcia rozwoju linii.

Pasjonaci lotnictwa mogą wziąć udział w programie, ponosząc koszt około 1/3 części opłaty, podczas gdy Wizz Air prefinansuje maksymalnie 45 000 euro pozostałej części wartości szkolenia, zwracanego przez wybranych pilotów w pierwszych latach zatrudnienia w linii.

Pomyślne ukończenie szkolenia w Wizz Air Pilot Academy oraz spełnienie wszystkich warunków i wymagań zapewni szansę otrzymania propozycji pracy w Wizz Air w charakterze pilota stażysty. Piloci stażyści, którzy z powodzeniem ukończą kolejne szkolenia, będą mogli kontynuować karierę jako pierwsi oficerowie latając samolotami typu Airbus A320 na trasach w siatce połączeń WIZZ. Pierwsi oficerowie Wizz Air otrzymują duże możliwości rozwoju zawodowego oraz atrakcyjny pakiet świadczeń.

Więcej informacji na stronie: pilot-academy.wizzair.com.

Dni otwarte Wizz Air Pilot Academy:

Warszawa – 14 stycznia godz. 15. Hotel Witkowski, Aleja Krakowska 131

Wrocław – 15 stycznia 2018, 14:00, Novotel Wroclaw City, Wyścigowa 35

Katowice – 16 stycznia 2018, 15:00, Novotel Katowice Centrum, Aleja Roździeńskiego 16

Diederik Pen, wiceprezes i członek zarządu ds. operacyjnych w Wizz Air, powiedział: “Od czasu uruchomienia Pilot Academy w sierpniu, obserwujemy duże zainteresowanie programem. Otrzymaliśmy ponad 2000 aplikacji. W związku z tym rozwijamy się i nawiązaliśmy współpracę z Egnatia Aviation w Grecji. Naszym celem jest dalszy rozwój programu w przyszłym roku. Planujemy zaprosić kolejne szkoły pilotażu i uruchomić nasz program w kolejnych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. To umożliwi nam skierowanie naszej oferty pracy do większej liczby ambitnych i utalentowanych osób, aby mogły spełnić swoje marzenie o zostaniu pilotem w WIZZ. W Wizz Air wierzymy, że sercem i duszą linii jest nasza wyjątkowa załoga. Z ogromną radością oczekujemy na przyjęcie przedstawicieli nowego pokolenia oferując im świetne możliwości kariery w WIZZ.”