Wizz Air Abu Dhabi połączy Dubaj z Tel Awiwem

fot. archiwum Wiz Air

Linia niskokosztowa Wizz Air Abu Dhabi, w przeddzień inauguracyjnego lotu do Aten (który odbędzie się 15 stycznia), ogłosiła najnowszy kierunek z Abu Zabi do Tel Awiwu.

Samoloty przewoźnika rozpoczną loty na tej trasie 12 lutegfo a rejsy odbywać się będą początkowo cztery razy w tygodniu, zaś od 1 marca – codziennie

Linia potwierdziła niedawno, że Ateny będą pierwszym miejscem w siatce połączeń z Międzynarodowego Portu Lotniczego Abu Zabi. Pierwszy lot odbędzie się jutro, 15 stycznia 2021 roku. Z kolei loty do Salonik rozpoczną się 4 lutego 2021 roku.

Prezes firmy, József Váradi powiedział: „Uruchomienie Wizz Air Abu Dhabi oznacza ultraniskokosztowe podróże dla regionu. Z ogromną radością przyjmujemy możliwość udziału w działaniach Abu Zabi, aby stworzyć nowy segment podróżowania w ZEA zgodnie z ich strategią społeczno-gospodarczą. Z niecierpliwością oczekujemy współpracy z naszymi interesariuszami w Abu Zabi na rzecz zaoferowania nowych możliwości podróżowania dla turystów i tamtejszych mieszkańców.”

Wizz Air Abu Dhabi, spółka joint venture utworzona między ADQ oraz Wizz Air Holdings Plc, początkowo zaplanowała połączenia do Aten, Salonik, Aleksandrii, Kutaisi, Larnaki, Odessy i Erywania. Kolejne kierunki będą ogłoszone w nadchodzących miesiącach.

Pierwszy samolot Wizz Air Abu Zabi wylądował w Abu Zabi