Wizz Air – 10 lat bazy w Poznaniu

archiwum Lotnisko w Poznaniu

Linia lotnicza Wizz Air świętuje dzisiaj 10. rocznicę otwarcia bazy w Poznaniu. 31 stycznia 2008 roku, po Katowicach, Warszawie i Gdańsku, Poznań został czwartym miastem, w którym linia utworzyła bazę.

Obecnie WIZZ ma 2 samoloty na lotnisku w Poznaniu i zatrudnia 78 osób.

Pierwszy lot Wizz Air z Poznania odbył się we wrześniu 2005 roku. Od tego czasu ponad cztery miliony pasażerów skorzystało z niskokosztowej oferty WIZZ w poznańskiej siatce połączeń. Z ostatnio ogłoszonymi lotami do Rejkiawiku i Dortmundu, które zostaną uruchomione w marcu, Wizz Air oferuje 12 tras do 9 krajów z Portu Lotniczego Poznań-Ławica. W 2018 roku w ofercie Wizz Air na loty z oraz do Poznania jest 700 000 miejsc w sprzedaży, co stanowi wzrost o 20% w porównaniu z poprzednim rokiem.

Z okazji 10. rocznicy, Wizz Air zaskoczył wszystkich pasażerów podróżujących dzisiaj na trasach z i do Poznania, przygotowując vouchery o wartości 10 euro wręczane przez załogę WIZZ. Mogą być one wykorzystane na jednej z ponad 550 tras linii.

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, powiedział: “Poznań był jednym z pierwszych miast, w którym Wizz Air rozpoczął działalność w 2005 roku. Kilka lat po pierwszym locie WIZZ do Londynu Luton otworzyliśmy bazę umieszczając Airbusa A320 na lotnisku oraz zatrudniając lokalną załogę. Od tego czasu znacząco zwiększyliśmy liczbę miejsc w sprzedaży, tworząc nowe miejsca pracy i umożliwiając niskokosztowe podróże coraz większej grupie klientów stymulując jednocześnie rozwój branży turystycznej i lotniczej w Wielkopolsce. Z niesłabnącym zaangażowaniem będziemy nadal działać na rzecz naszych klientów w Poznaniu i całej Polsce, oferując wyjatkową kombinację niskich cen lotów i doskonałej obsługi. Nasza załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład nowego samolotu!”

Mariusz Wiatrowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica, dodał: “To już 10 lat istnienia bazy operacyjnej Wizz Air na lotnisku w Poznaniu. To 10 lat doskonałej współpracy opartej o wzajemne zrozumienie potrzeb, a przede wszystkim potrzeb pasażerów. Od powstania bazy w Poznaniu liniami Wizz Air podróżowało z Ławicy ponad 4 miliony pasażerów. Dzięki doskonałej współpracy z linią lotniczą Wizz Air, możemy zaoferować mieszkańcom Wielkopolski aż 12 kierunków obsługiwanych przez tą niskokosztową linię, w tym dwie nowości, które zostaną uruchomione już w marcu – Dortmund (25.03) i Reykjavík (31.03).
Życzymy sobie oraz linii lotniczej Wizz Air kolejnych 10-ciu lat dalszego dynamicznego rozwoju i bogatej siatki połączeń!”