Wirtualna Polska kupiła akcje E-podróżnika

Wirtualna Polska Holding SA stała się mniejszościowym akcjonariuszem spółki Teroplan SA, właściciela serwisu E-podróżnik.pl. Wirtualna Polska zapłaciła 7,7 mln złotych za 13 proc. akcji.

Grzegorz Kruk, wiceprezes Wirtualna Polska Holding ds. e-commerce, powiedział: „Konsekwentnie realizujemy strategie budowy silnych e-commerce’ów w Grupie WP.”

Wirtualna Polska odkupiła 10 proc. akcji będących w posiadaniu Giza Polish Ventures – funduszu venture capital wspieranego kapitałowo przez Krajowy Fundusz Kapitałowy SA z grupy kapitałowej PFR – oraz objęła 3 proc. akcji Teroplan SA w ramach nowej emisji. Większość akcji spółki w dalszym ciągu pozostaje w posiadaniu założycieli spółki. Środki pozyskane z nowej emisji akcji, spółka zainwestuje w rozwój platformy w Polsce i za granicą.

Jak napisano w komunikacie: Strony umowy określiły uprawnienia WP, dotyczące zasad przeprowadzania możliwej transakcji, obejmującej sprzedaż pakietu kontrolnego akcji Teroplan S.A. w przyszłości i zasad udziału WP w takim procesie.”

Serwis E-podróżnik.pl oferuje możliwość zakupu biletów u ponad 400 przewoźników krajowych i międzynarodowych, na połączenia autobusowe, jak i kolejowe.