Wiosenne nowości w siatce połączeń PLL LOT

Polski przewoźnik sukcesywnie dodaje do swojej oferty nowe kierunki, łącząc Polskę ze światem. Nowości w wiosennej siatce PLL LOT otwiera połączenie z Taszkentem.

Nowe połączenie z Azją Centralną

Pierwszy samolot z Lotniska Chopina w Warszawie do stolicy Uzbekistanu wystartował 13 marca br. To drugi po Astanie kierunek w Azji Centralnej w ofercie PLL LOT. Nazywany najnowocześniejszym miastem Azji Środkowej jest jednocześnie jedyną metropolią Uzbekistanu, a zarazem punktem wypadowym do Samarkandy – miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Połączenia na tej trasie będą obsługiwane samolotami typu Boeing 737 MAX 8 i w marcu będą odbywać się trzy razy w tygodniu: z Warszawy do Taszkentu w środy, piątki i niedziele o 23:00, a z Taszkentu do Warszawy –w czwartki, soboty i poniedziałki o 10:15 czasu lokalnego. Od kwietnia częstotliwość zwiększy się do czterech lotów w tygodniu – dodatkowy rejs zaplanowano na wtorek.

Do Aten na city break

Do rozkładu powróci także połączenie Warszawy ze stolicą Grecji – Atenami, także z Lotniska Chopina, realizowane siedem dni w tygodniu, Wyloty z Warszawy zaplanowane są na godzinę 9:30, a powrót z Aten – również codziennie na godzinę 14:10 czasu lokalnego. Dzięki takiemu rozkładowi wielbiciele starożytności oraz śródziemnomorskiej kuchni będą mogli zaplanować idealny city break i pobyt w Atenach połączyć ze zwiedzaniem ateńskich zabytków z Akropolem na czele lub wybrać wypoczynek na plażach Riwiery Ateńskiej.

Odkryj Arabię Saudyjską

Początek czerwca to premiera regularnych połączeń na trasie Warszawa – Rijad. Loty do stolicy Arabii Saudyjskiej z Lotniska Chopina będą realizowane trzy razy w tygodniu: Warszawa–Rijad we wtorki, czwartki i niedziele o 15:20 oraz Rijad–Warszawa w poniedziałki, środy i piątki o 1:25 czasu lokalnego. Warto skorzystać z okazji i poznać bliżej pustynne miasto, które zachwyca ciekawą kulturą, nieoczywistymi zabytkami i egzotyczną pogodą. W Rijadzie znajdą coś dla siebie zarówno fani spacerów wśród architektury, fascynujących muzeów, jak i wrażeń kulinarnych.

Wakacyjne trasy z Radomia

W okresie wakacyjnym poszerzy się także oferta PLL LOT, jeśli chodzi o wyloty z lotniska Warszawa-Radom. Już 22 czerwca uruchomione zostanie połączenie do Ochrydy. Do tego jednego z bardziej znanych miast Macedonii, leżącego nad brzegiem krystalicznie czystego Jeziora Ochrydzkiego oraz u stóp górskiego pasma Galiczica, polecieć będzie można w poniedziałki (Warszawa-Radom – Ochryda o godzinie 8:00, powrót z Ochrydy o godzinie 10:50). Z Radomia pasażerowie samolotów PLL LOT polecą ponownie do Grecji – trasa do Prewezy nad Morzem Jońskim ruszy 14 czerwca, a loty realizowane będą w piątki o godzinie 14:00. Dzień później, czyli 15 czerwca, uruchomione zostanie połączenie do Tirany. Do stolicy Albanii samolotami LOT polecieć będzie można raz w tygodniu, w sobotę o godz. 7:50. Wszystkie sezonowe trasy zaplanowane są do końca września.

Materiał partnera