Wielkopolskie atrakcje otwarte dla turystów z psami

Gniezno z psem /fot. Jacek Cieślewicz

Wyjazd z psem nie musi ograniczać się jedynie do wędrówek po lasach, górach lub agroturystyki. Wielkopolska Organizacja Turystyczna, razem z Oliwią i Łukaszem oraz Boną i Colą, autorami profilu na instagramie „Wędrówki z psem”, pokazują, że dog-friendly, czyli otwartość wobec czworonożnych przyjaciół, jest priorytetem w Wielkopolsce i na Szlaku Piastowskim.

W trakcie wizyty studyjnej zorganizowanej przez Wielkopolską Organizacje Turystyczną przedstawiono kilka miejsc, które są otwarte na odwiedzających z psami. Skansen Miniatur w Pobiedziskach to doskonałe miejsce na początek, podczas jednego krótkiego spaceru pozwala zobaczyć wszystkie najważniejsze zabytki Szlaku Piastowskiego, a do tego kilkanaście innych budowli z Wielkopolski.

Otwartym i przyjaznym dla zwierząt miejscem jest m.in. Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, zarówno nowy budynek muzealny jak i skansen na wyspie, gdzie znajdują się ruiny palatium Mieszka I. W Gnieźnie razem z psem można tropić króliki i królów, a potem udać się do Muzeum Początków Państwa Polskiego. W Pyzdrach również można zwiedzić z psem muzeum, a także przejść się nadwarciańską promenadą i zajrzeć do wnętrza wiatraka.