Wielkopolska promuje się w Pradze podczas Dnia Polski 2023

fot. materiały prasowe WOT

Wielkopolska zaprezentowała swoją ofertę na corocznym Dniu Polski w Pradze, które dla tamtejszego ośrodka ZOPOT jest  jednym z ważniejszych wydarzeń promujących nasz kraj za granicą. Wraz z Wielkopolską Organizacją Turystyczną udział wzięły instytucje kultury oraz atrakcje regionu, m.in. Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy i Muzeum Ziemi Złotowskiej.

Dzień Polski to jedna z ważniejszych imprez promujących Polskę wśród naszych południowych sąsiadów. Wspólnie z Wielkopolską Organizacją Turystyczną w wydarzeniu udział wzięli: Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Muzeum Ziemi Złotowskiej, WZLOT Lokalna Organizacja Turystyczna oraz Muzeum Chmielarstwa i Wikliniarstwa wraz z miastem Nowym Tomyśl. Na scenie głównej wystąpił Zespół Biskupiański z Domachowa.

Udział w wydarzeniu według szacunków organizatora wzięło około 3-4 tys. osób. Oprócz strefy wielkopolskiej można było zajrzeć również do innych regionów, spróbować bigosu, pierogów lub góralskich specjałów czy napić się craftowego piwa. Gwiazdą wieczoru był koncert zespołu Kwiat Jabłoni.

Moda na zwiedzanie Polski

Ośrodek ZOPOT w Pradze za jeden z głównych celów przyjął budowanie mody na zwiedzanie Polski w pasie pomiędzy Bałtykiem a Górami. Wielkopolska Organizacja Turystyczna dołączyła ze wsparciem, czekając na więcej turystów z Czech. W tym roku WOT wziął już udział w kolejnej edycji road show, podczas którego na spotkaniach z touroperatorami i dziennikarzami prezentowali ofertę turystyczną Wielkopolski w Pradze, Brnie i Ostrawie. Wielkopolska gościła również czeskiego dziennikarza Jirego Penasa, redaktora magazynu Echo i autora serii książek „Vypravy”, którego zainteresował Szlak Piastowski i miejsca związane z najdawniejszymi polskimi dziejami.