Wielkie otwarcie Muzeum Przyszłości w Dubaju już 22 lutego

fot. materiały prasowe

Budynek Muzeum Przyszłości położonego przy Sheikh Zayed Road, obok Emirates Towers, nie podparty przez żaden filar, jest wykonany z włókna szklanego i stali nierdzewnej. Długo oczekiwane otwarcie obiektu już 22 lutego br.

Fasada siedmiopiętrowego muzeum zdobiona jest arabską kaligrafią – są to cytaty szejka Hamdana bin Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, podkreślające ludzką kreatywność i pomysłowość. Futurystyczny budynek o powierzchni 30 000 m2 i 77 m wysokości, został zaprojektowany przez firmę architektoniczną Killa Design, a sama placówka została założona przez Dubai Future Foundation – organizację powołaną przez szejka Al Maktouma. Ważna jest też symbolika całego budynku: jego owalny kształt reprezentuje ludzkość, zielone wzgórze, na którym został wybudowany – ziemię, a przestrzeń dookoła – nieznaną przyszłość.

Kolekcja muzeum będzie prezentować światowe innowacje, prototypy i wynalazki, ukazane na interaktywnych ekranach. Nie zabraknie też elementów edukacyjnych, dzięki którym będzie można m.in. ocenić nasz wpływ na przyszłość. Prezentowane wystawy będą związane z przestrzenią kosmiczną, ekosystemami, bioinżynierią i technologiami, kształtującymi rozwój całej cywilizacji –  od transportu i energii po produkcję żywności. Jedno piętro w muzeum będzie dedykowane wyłącznie dzieciom. Cała placówka będzie platformą do wymiany poglądów filozoficznych, społecznych i duchowych.

Mohammad Al Gergawi, dyrektor Dubai Future Foundation, powiedział, że Muzeum Przyszłości podkreśla wiodący status Zjednoczonych Emiratów Arabskich w dziedzinie innowacji, wzornictwa i architektury. Według niego, muzeum jest światową bramą do przyszłości, dzięki swojemu wzornictwu i zastosowanym najnowszym technologiom, które przyciągają wynalazców i kreatywnych profesjonalistów z całego świata.

Bilety są dostępne na stronie: www.museumofthefuture.ae/en/book

Dubai Parks and Resorts: otwarcie hotelu Legoland