Wiedeń – ulica „Mariahilfer Straße” jak nowa

Christian Fürthner/MA 28

Jedenaście miesięcy zajęła przebudowa tego 1,6 km, głównej ulicy handlowej stolicy Austrii. W sobotę nastąpi uroczyste otwarcie Mariahilfer Straße Neu.

Podczas uroczystego otwarcia będzie można wziąć udział w wielu aktywnościach sportowych, a także posłuchać koncertów na świeżym powietrzu. Goście będą mogli spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, na której odbędą się również pierwsze zawody „ISFC Free Solo Master MAHÜ”, w których biorą udział najlepsi profesjonaliści wspinaczki z całego świata.
Program obejmuje również koncerty. Na scenę zawitają między innymi: reprezentanci Austrii w tegorocznej Eurowizji „The Makemakes”, ale również tacy artyści jak „Tagtraeumer” lub Michael Patrick Simoner, jedyny autoryzowany odtwórca austriackiego piosenkarza FALCO.
Korzystać będzie można również z licznych atrakcji dla dzieci, brać udział w konkursach rowerowych, pograć w badmingtona lub po prostu zrelaksować się na leżakach. Krótko mówiąc nowoczesna strefa dla pieszych oraz miejsce spotkań zaprasza na zakupy, spacery, zabawę, jazdę na rowerze, oraz na wiele innych atrakcji.

http://www.dialog-mariahilferstrasse.at