Więcej lepszej rozrywki w Emirates

archiwum Emirates

Linie Emirates wprowadzają system rozrywki pokładowej najnowszej generacji. Nowości obejmują większe ekrany w klasach pierwszej i ekonomicznej oraz trzykrotnie większą pojemność danych, dzięki której pasażerowie mają jeszcze większy wybór programów.

Nowy system dostępny jest na pokładzie najnowszych samolotów Emirates, Boeingów 777-300ER i Airbusów A380.
Pasażerów podróżujących pierwszą klasą czeka jeszcze większa głębia wrażeń dzięki powiększeniu ekranów o 40 proc. z 27 do 32 cali. Będzie to największy wyświetlacz dostępny w jakimkolwiek samolocie.

Patrick Brannelly, Divisional Vice President Customer Experience Emirates, pwoiedział: “Stopniowo modernizujemy naszą flotę, a także nasze produkty i usługi pokładowe, aby zapewnić niezrównaną jakość podróży. Poza technologią w liniach Emirates skupiamy się także na ofercie naszego wielokrotnie nagradzanego systemu rozrywki pokładowej i wciąż dążymy do wyznaczania nowych standardów w branży. System rozrywki pokładowej ice najnowszej generacji wzbogaca wrażenia wizualne i oferuje pasażerom największy wybór filmów i programów telewizyjnych wśród wszystkich przewoźników.”

Również podróżujący klasą ekonomiczną mogą oglądać programy z oferty Emirates na największych w branży, wbudowanych w fotele, ekranach o przekątnej 13,3 cala. Zostały one zastosowane także w najnowszych Airbusach A380 przewoźnika w konfiguracji dwuklasowej. Ekrany w klasie biznes mają 23-calową przekątną i należą do największych wśród przewoźników w tej klasie rezerwacyjnej.
Wśród nowych funkcji znajdują się także ulepszone kontrolery, porty USB i gniazda zasilania do laptopów we wszystkich fotelach w trzech klasach rezerwacyjnych, które umożliwiają pasażerom ładowanie telefonów komórkowych i pozostałych urządzeń przenośnych.
Dzięki trzykrotnie większej pojemności, w systemie ice Digital Widescreen znajduje się teraz 2 186 kanałów rozrywki na żądanie i 1 230 kanałów z muzyką – w sumie około 4 300 godzin rozrywki, w tym ponad 50 kompilacji seriali i niemal 600 filmów. Ze względu na wielonarodową grupę klientów przewoźnika, udoskonalony system został wyposażony w interfejs w 14 językach.
Najnowszy system rozrywki pokładowej Emirates uzupełnia usługi telekomunikacyjne. Przewoźnik oferuje dostęp do Internetu bezprzewodowego na pokładzie 142 samolotów, co stanowi ponad połowę całej floty, oraz usługę Live TV w 75 samolotach. Linie Emirates wprowadziły bezpłatną usługę Wi-Fi na pokładzie w zeszłym roku, a w 2015 r. na usługi telekomunikacyjne dla pasażerów przeznaczyły 15 mln dolarów.

System rozrywki pokładowej Emirates najnowszej generacji w skrócie:
ekrany w klasie pierwszej powiększone z 27 do 32 cali
ekrany w klasie ekonomicznej powiększone z 12,1 do 13,3 cala
porty HDMI i USB przy wszystkich gniazdach zasilania do laptopów umożliwiające ładowanie urządzeń przenośnych
trzykrotnie większa pojemność danych zapewniająca jeszcze większy wybór rozrywki
ulepszone kontrolery
możliwość odtwarzania wideo
interfejs w 14 językach