Weryfikator cen Ryanaira ma chronić klientów przed nieautoryzowanymi agentami

fot. archiwum Ryanaira

Linia lotnicza Ryanair uruchomiła narzędzie weryfikacji cen oraz certyfikat „Verified by Ryanair”, w celu ochrony klientów przed internetowymi biurami podróży (OTA), którzy mogą nakładać na klientów dodatkowe prowizje i opłaty podając nieprawidłowe dane kontaktowe i uniemożliwiając tym samym Ryanairowi bezpośredni kontakt z pasażerami.

Narzędzie weryfikacji cen umożliwia klientom, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem internetowego biura podróży, sprawdzenie kwoty zapłaconej Ryanair za ich rezerwację w porównaniu z kwotą pobraną przez internetowe biuro podróży. Klienci będą teraz mogli wyraźnie zobaczyć jak internetowe biura podróży, które nie mają upoważnienia Ryanaira do sprzedaży naszych lotów, dodają prowizje i opłaty zarówno do cen naszych lotów oraz usług dodatkowych jak bagaż czy wybór miejsca.

Aby dodatkowo chronić klientów, Ryanair wprowadził certyfikat „Verified by Ryanair”, który gwarantuje klientom, że dokonują rezerwacji bezpośrednio na stronie internetowej / aplikacji Ryanair. Klienci powinni upewnić się, że witryna internetowa, na której dokonują rezerwacji, posiada ceryfiktat „Verified by Ryanair”, a w przeciwnym przypadku powinni mieć świadomość, że dokonują rezerwacji za pośrednictwem nieautoryzowanego sprzedawcy lotów Ryanair.

Dara Brady, dyrektor marketingu Ryanaira powiedział: „Z przyjemnością przedstawiamy nasz „Weryfikator cen” oraz certyfikat „Verified by Ryanair” na stronie internetowej i w aplikacji Ryanair.com. Te dwie nowe funkcje pomogą klientom uniknąć pułapek związanych z rezerwacją w internetowych biurach podróży, które mogą zawyżać ceny, podawać klientom nieprawidłowe informacje i uniemożliwić Ryanairowi bezpośredni kontakt z pasażerem.

Nowy certyfikat „Verified by Ryanair” – wyświetlany jako znak firmowy i widoczny wyłącznie na stronie internetowej oraz w aplikacji Ryanair – ma na celu ochronę klienta poprzez podanie prostego identyfikatora, dzięki któremu będzie mógł upewnić się, że rezerwuje loty bezpośrednio w Ryanair, a nie za pośrednictwem internetowego biura podróży.

Ryanair nie ma umów handlowych z internetowymi biurami podróży (OTA) na sprzedaż lotów Ryanair, a jakiekolwiek próby sprzedaży usług dostępnych na www.ryanair.com, w szczególności w celach odsprzedaży naszych lotów, jest surowo zabronione na mocy naszego Regulaminu.

Radzimy naszym klientom, aby zawsze dokonywali rezerwacji bezpośrednio przez stronę internetową Ryanair i aplikację Ryanair, gdzie będą mieli dostęp do najniższych cen, bezpośredniej obsługi klienta i szybkiego zwrotu kosztów.

Dzięki Verified by Ryanair”:

1. Klienci otrzymują najtańsze ceny lotów Ryanair bez opłat dla osób trzecich.
2. Klienci otrzymują najniższą cenę za usługi dodatkowe jak bagaż, wybór miejsca bez opłat dla osób trzecich.
3. Adres e-mail klienta i dane karty kredytowej nie mogą zostać zastąpione przez dane strony trzeciej.
4. W przypadku zakłóceń wszelkie należne zwroty będą wypłacane bezpośrednio klientowi.
5. Jeśli klienci potrzebują pomocy, skontaktują się bezpośrednio z konsultantem obsługi klienta Ryanair.

Ryanair podaje rozkład na lato 2021 i dodaje 23 trasy z Polski