Węgry zamykają granice od 1 września

Budapeszt Węgry
Budapeszt / fot. Kate Kasiutich / Unsplash

Rząd Viktora Orbana podjął decyzję o zamknięciu granic Węgier dla cudzoziemców od 1 września. Obywatele powracający do kraju będą musieli odbyć kwarantannę lub zrobić test na SARS-COV2.

Węgry zamkną swoje granice dla obcokrajowców od 1 września, aby powstrzymać wzrost zakażeń koronawirusem, a Węgrzy powracający z zagranicy będą musieli przejść kwarantannę, powiedział w piątek szef gabinetu premiera Viktora Orbana – podał New York Times i słowackie portale.

Gergely Gulyas, minister w gabinecie Orbana, powiedział, że obywatele Węgier mogą opuścić 14-dniową kwarantannę tylko wtedy, gdy przedstawią dwa negatywne testy na COVID.

Wyjątki od zakazu wjazdu dla cudzoziemców dotyczyłyby konwojów wojskowych i tranzytu humanitarnego, a także podróży służbowych lub dyplomatycznych.

“Rząd rozważał różne przepisy, które mogłyby dopuścić kibiców do udziału w meczu o Superpuchar UEFA pomiędzy Bayernem Monachium a Sevillą, zaplanowany na 24 września w Budapeszcie” – powiedział Gulyas na konferencji prasowej.

„Liczba infekcji wzrosła… a większość z nich pochodzi z zagranicy” – dodał.

Ukraina zamyka się dla cudzoziemców do końca września