Weekend za pół ceny – już za 10 dni

23 września rozpocznie się weekendowa akcja „Polska Zobacz Więcej – Weekend za pół ceny” promująca turystykę krajową. Wśród 397 partnerów akcji najwięcej zgłosiło się z Małopolski, Dolnego Śląska i Mazowsza.

Pilotażowa akcja Ministerstwa Sportu i Turystyki (czytaj TUTAJ) ma na celu zachęcenie Polaków do zwiedzania Polski, poznawania jej atrakcji także poza wysokim sezonem turystycznym.

Minister Witold Bańka powiedzial o tej akcji m.in.:”Mogę śmiało powiedzieć, że będzie wyjątkową akcją i chciałbym, żeby w następnych latach stała się naszą tradycją. W 2017 roku chciałbym, żeby akcja odbyła się w kilka weekendów poza wysokim sezonem wakacyjnym. Akcja ma także charakter edukacyjny – chcemy, by Polacy wypoczywającw Polsce, poznawali ją. Polska to piękny kraj z morzem, jeziorami i górami. Warto wypoczywać w Polsce.”

Z kolei Dawid Lasek, podsekretarz stanu w MSiT odpowiedzialny za turystykę, dodał: “Założeniem akcji „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” jest stworzenie banku ofert produktów i usług turystycznych w atrakcyjnych, obniżonych cenach, które będą oferowane w dniach 23-25 września 2016 r. na terenie całego kraju… Chcemy, by Polacy uczyli się Polski… Wszystkim nam chodzi o zwiększenie popytu na wypoczynek w Polsce.”

Wśród 397 partnerów akcji są obiekty noclegowe (około 200), ośrodki sportowe, muzea. Na liście atrakcji, z których będzie korzystać po mocno obniżonych cenach znalazły się zarówno obiekty doskonale znane, jak i znane niewielu Polakom, m.in. dwie kopalnie soli (Bochnia i Wieliczka), dwie kopalnie złota (Złotoryja i Złoty Stok), Huta Szkła Kryształowa Julia, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach, Porcelany w Wałbrzychu, Złota w Złotoryi, Edukacji Pszczółki, Azji i Pacyfiku, Łowiectwa i Jeździectwa, Muzea Wsi (Radomskiej, Mazowieckiej, Słowińskiej, Lubelskiej), Zamek w Malborku, Pałac w Łańcucie, multimedialna sala tortur na Zamku Czocha, spływ Popradem, wyprawa kajakowa meandrami rzeki Wieprz, uzdrowiska w Kotlinie Kłodzkiej, Żywe Muzeum Piernika i Dom Legend w Toruniu, Muzeum Kinematografii i Muzeum Animacji w Łodzi, Dom Matejki w Krakowie, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Warunkiem do przystąpienia do akcji było zadeklarowanie rabatu 50 proc. na przynajmniej jedną z usług.
Rozkład partnerów w poszczególnych województwach wygląda w tym roku nastęoująco:
Dolnośląskie – 39
Kujawsko-Pomorskie – 30
Lubelskie – 28
Lubuskie – 7
Łódzkie – 22
Małopolskie – 51
Mazowieckie – 36
Opolskie – 13
Podkarpackie – 23
Podlaskie – 15
Pomorskie – 28
Śląskie – 27
Świętokrzyskie – 15
Warmińsko-Mazurskie – 14
Wielkopolskie – 25
Zachodniopomorskie – 23

Informacje o wszystkich partnerach akcji znaleźć na stronie internetowej projektu: http://www.polskazobaczwiecej.pl/.