WaszaTurystyka.pl zaprasza na swoją angielskojęzyczną stronę

waszaturystyka wersja angielska

Portal branżowy WaszaTurystyka.pl wystartował ze swoją wersję angielskojęzyczną. Czytelnicy posługujący się tym językiem będą mogli na niej przeczytać tłumaczenia najważniejszych tekstów, które ukazały się na portalu i dotyczyły problemów branży turystycznej oraz mogą zainteresować zagranicznego Czytelnika. Będą tam również zamieszczane teksty o polski rynku turystycznym i atrakcjach turystycznych w Polsce, skierowane do zagranicznego odbiorcy.

Marzena Markowska, zastępczyni redaktora naczelnego portalu WaszaTurystyka.pl, powiedziała: „Jesteśmy obecnie jedynym na polskim rynku branżowym portalem, który udostępnia treści w języku angielskim. Przez lata obserwowaliśmy zainteresowanie anglojęzycznymi artykułami i otrzymywaliśmy szereg pytań o angielską wersję serwisu. Decyzja o jego uruchomieniu jest więc po części odpowiedzią na zapotrzebowanie ze strony naszych czytelników.”

Andrzej Kawałek, redaktor odpowiedzialny za dział Business Travel, dodał: „Poprzez angielską wersję portalu chcemy popularyzować wiedzę o rynku turystycznym w Polsce. Podmioty nie mające dotychczas doświadczenia z naszym rynkiem nie mają obecnie miejsca, w którym mogłyby poczytać w języku angielskim o aktualnych trendach. Taka wiedza może ułatwić i pomóc im w decyzji na temat ewentualnego wejścia na rynek ze swoim produktem. Ma to też ułatwić poszukiwanie konkretnych partnerów w różnych segmentach rynku. Publikujemy bowiem informacje  na temat konkretnej łatwej do zaimplementowania oferty (np. o dynamicznym pakietowaniu).”

„Dostrzegamy też tendencję wzrostu liczby obcokrajowców pracujących na polskim rynku turystycznym. Oni także są głodni profesjonalnych treści na temat tego co się dzieje w Polskiej turystyce. Ta tendencja z pewnością będzie się umacniała w najbliższych latach. Jest jeszcze aspekt popularyzowania wiedzy o polskim rynku wśród specjalistów śledzących światowe i regionalne trendy. Także oni mieli do tej pory dość ograniczony dostęp do specjalistycznych tekstów o rynku Polskim” – powiedział.

Polska wersja portalu WaszaTurystyka.pl istnieje od ponad siedmiu lat. W samym 2020 roku liczba odsłon serwisu przekroczyła 3,5 mln. Czytelnikami są specjaliści branży turystycznej i wszystkie osoby zainteresowane najnowszymi wiadomościami ze świata turystyki.