Walentynki w Europie. Najpopularniejsze kierunki to Paryż, Rzym i Barcelona

fot. Fru.pl

Paryż, Rzym czy Barcelona to miasta słynące z romantyzmu. Te europejskie stolice znalazły się na liście najpopularniejszych walentynkowych kierunków lotniczych na Fru.pl.

Z danych serwisu Fru.pl wynika, że Polacy na kierunek swoich podróży w okresie między 10. a 14. lutego chętnie wybierali europejskie stolice. Na liście najczęściej rezerwowanych lotów znalazły się: Barcelona, Rzym, Londyn oraz Paryż. Zestawienie uzupełniają hiszpańskie miasta: Alicante i Malaga, a także turecka, leżąca już w Azji Antalya.

Średnie ceny za bilet w powyższych kierunkach wahały się od 250 zł (do Londynu) do blisko 810 zł (za podróż do Paryża oraz Malagi).

„Bazując na danych rezerwacyjnych Fru.pl, możemy stwierdzić, że nasi klienci chętnie decydują się na krótkie wypady do romantycznych miejsc jako formę spędzania Walentynek. Najczęściej są to wycieczki czterodniowe (jedna na pięć wszystkich rezerwacji) lub pięciodniowe, ale nie brakuje też krótszych, trzydniowych wypadów, na które postawił nasz co dziesiąty klient. Taki okres pobytu na miejscu wydaje się być optymalnym, by móc w pełni poczuć klimat europejskich miast i być może… Zakochać się także w nich” – mówi Marta Gałuszka, brand manager Fru.pl.

Okazyjne bilety lotnicze w lutym

Jak podaje serwis, średnia cena za jeden bilet lotniczy rezerwowany w lutym 2024 roku wyniosła 153,03 zł, co stanowi wzrost o 10 zł względem stycznia. Biorąc pod uwagę najpopularniejsze destynacje, najtańszym zakupem okazał się lot z Gdańska do Londynu. Za rezerwację dokonaną 5 lutego trzeba było zapłacić zaledwie 70,70 zł. Z kolei za najtańsze połączenia z Warszawy do najchętniej wybieranych miejsc kupujący musieli zapłacić odpowiednio: 208,49 zł do Paryża, 318 zł do Barcelony, 350,92 zł do Alicante i 523,55 zł do Malagi. Najtańszym lotem do Rzymu okazał się ten z Katowic – kosztował 238 zł.

„Romantyczne wypady we dwoje mogą być jeszcze bardziej przystępne cenowo. Analizując dane z rezerwacji obejmujących minimum dwóch podróżnych, z wylotem między 10 a 16 lutego, najtańszym połączeniem na Fru.pl okazał się być lot z Gdańska do Hamburga. Kupujący musiał zapłacić zaledwie 49 zł za osobę. Tej korzystnej rezerwacji dokonano 12 stycznia. Za niewiele więcej można było upolować także połączenia z Warszawy do Göteborga, Eidhoven czy Kopenhagi – także szukając już w lutym. Liczby dowodzą, że każdy spragniony romantycznych uniesień w ciekawym miejscu może znaleźć atrakcyjny kierunek dostosowany do własnych możliwości finansowych” – dodaje Marta Gałuszka.

Najtańsze walentynkowe kierunki od 20 zł

W okresie od 10 do 16 lutego najtańszym połączeniem na Fru.pl okazała się podróż z Ibizy do Walencji za 19,09 zł (cena za osobę). Na drugim miejscu znalazł się lot z Fuertaventury do Sewilli w cenie 24,24 zł. Co zrobić, aby latać tak tanio? Rezerwować ze znacznym wyprzedzeniem – obu rezerwacji dokonano w lutym 2023 roku.

„Choć wielu osobom zapewne ciężko jest przewidzieć plany na za rok, przy tak niskiej cenie za bilet aż szkoda nie podjąć ryzyka i nie dokonać rezerwacji. Kupując bilety z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, może być nieraz łatwiej zaplanować wyczekany urlop niż decydując się na ofertę last minute. Na Fru.pl znajdą się jednak okazje także dla bardziej zachowawczych klientów – trzecim najtańszym, okołowalentynkowym lotem jest ten z Walencji do Palma de Mallorca. Klient zapłacił za niego 43,58 zł, a rezerwacji dokonał z miesięcznym wyprzedzeniem – zaznacza Marta Gałuszka.