Wakacje w październiku: czy warto wybrać last minute w Egipcie?

Last minute w Egipcie1
Fot. Materiały prasowe

Październik na wakacje? Wbrew pozorom ten miesiąc to idealna pora na wyjazd i… ucieczkę od coraz chłodniejszych i pochmurniejszych dni w kraju. Zastanawiasz się, czy last minute w Egipcie to dobry pomysł na ten okres roku? Zobacz, dlaczego warto się tam wybrać.

Egipt w październiku – przyjemne lato w środku jesieni

W Egipcie pogoda w październiku jest gwarantowana. I to bez względu na to, który z kurortów wybierzesz: Hurghadę, Sharm el-Sheikh czy Marsa Alam. W tym miesiącu możesz się tam spodziewać:

  • 29-30°C w dzień (przy 10 godzinach słońca);
  • 19-20°C w nocy;
  • 25°C temperatury w Morzu Czerwonym.

A to oznacza idealne warunki do plażowania oraz morskich kąpieli. Zapomnij o konieczności hartowania się przed wejściem do wody czy zabierania ze sobą dużej ilości grubych ubrań. Jedna cieplejsza bluza może Ci się przydać od czasu do czasu, i to co najwyżej późną nocą. Deszczu też nie musisz się tu obawiać.

Last minute do Egiptu w październiku – tylko kilka godzin od wakacyjnego raju

Wcale nie musisz spędzać w samolocie kilkunastu godzin, aby dotrzeć do bardziej „egzotycznych” rejonów świata. Z lotnisk w Polsce do Egiptu dolecisz w ok. 4-5 godzin. Przykładowo:

  • z Katowic do Sharm el-Sheikh dolecisz w 4 godziny, a do Marsa Alam w 4 godziny 30 minut;
  • z Gdańska loty będą trwać ok. 20 minut dłużej.

Średniodystansowa podróż nie będzie stanowić dużego dyskomfortu, także jeśli lecisz z dzieckiem. Dla porównania lot do Dubaju potrwałby ok. 6 godzin, a do Omanu – nawet ok. 7 godzin.

Last minute w Egipcie
Fot. Materiały prasowe

Egipt: magia podmorskiego świata na wyciągnięcie ręki

Wyjazd na last minute do Egiptu to doskonała szansa na eksplorację malowniczej rafy koralowej, z której słynie wybrzeże Morza Czerwonego. W październiku można liczyć na wystarczająco dobrą pogodę, aby cieszyć się nią tuż przy hotelu (ich zdecydowana większość ma bezpośredni dostęp do morza i prywatną plażę!) lub podczas wycieczek morskich. Uwaga! Jeśli chcesz mieć pewność, że wiatr nie utrudni snorkowania, wybierz kompleks położony w zatoce.

Pamiętaj też, że w Egipcie z łatwością zapiszesz się na kurs nurkowania – zarówno pod okiem lokalnych instruktorów, jak i tych z Europy, a nawet z Polski. Wakacje mogą być więc dobrym czasem na poszerzenie „podwodnych” horyzontów!

Październik w Egipcie – dobry czas na zwiedzanie

Wycieczka do Kairu czy Luksoru w lipcu albo sierpniu może wiązać się z bardzo dużym wysiłkiem – latem temperatury w dorzeczu Nilu mogą przekraczać 40°C. W październiku temperatura jest już bardziej przyjazna. Dlatego zwiedzanie piramid, Sfinksa czy Karnaku będzie znacznie przyjemniejsze.

Pamiętaj też, że poza zabytkami wpisanymi na listę UNESCO, warto odwiedzić też mniejsze egipskie miasteczka – tak, aby zobaczyć „prawdziwe” życie. Z Hurghady czy Marsa Alam można się wybrać do Al-Kusajr, natomiast z Sharmu do Dahabu. Sprawdź koniecznie!

Świetne all inclusive? Właśnie w Egipcie!

Egipt kusi również świetnie rozwiniętą infrastrukturą hotelową. Zwłaszcza w ostatnich latach przybyło tu nowych kompleksów, a te starsze są odnawiane. Dlatego jako turysta możesz oczekiwać dobrego standardu podczas całego pobytu. W ramach formuły all inclusive spodziewaj się 3 obfitych posiłków w ciągu dnia (z tzw. szwedzkim stołem, który pozwala Ci posmakować lokalnej i międzynarodowej kuchni), nielimitowanego dostępu do napojów, także tych z procentami, a także przekąsek. Dzięki temu nie musisz planować dużych wydatków na miejscu – będą się one wiązały raczej z wycieczkami fakultatywnymi czy pamiątkami, a nie z zakupem jedzenia i napojów.

Egipt = doskonały stosunek jakości do ceny

Ceny wakacji w Egipcie, zwłaszcza w październiku (czyli po zakończeniu tzw. wysokiego sezonu), są relatywne niskie. A to oznacza, że możesz zakosztować lata w środku jesieni, płacąc za urlop mniej niż np. nad polskim Bałtykiem. Ceny wycieczek do tego kraju zaczynają się od ok. 1500 zł. za osobę na tygodniowy pobyt z formułą all inclusive.

Wniosek jest prosty: jeżeli chcesz cieszyć się słoneczną i przyjemną pogodą oraz uciec od jesiennej szarówki, Egipt to kierunek idealny. Zaplanuj więc swój pobyt i nastaw się na aktywny wypoczynek w swoim stylu. To będzie niezapomniana podróż!

Artykuł sponsorowany