Wakacje.pl notują 35 proc. więcej rezerwacji w niedzielę niż w ciągu tygodnia

fot. Wakacje.pl

Według analizy ruchu na portalu Wakacje.pl, niedziela jest dniem, w którym najwięcej użytkowników przegląda i rezerwuje oferty wakacyjne. To właśnie wtedy aż 35 proc. więcej osób podejmuje decyzje dotyczące urlopu niż w pozostałe dni tygodnia.

Analiza ruchu na portalu Wakacje.pl wykazała, że najwięcej użytkowników przegląda i rezerwuje oferty wakacyjne w niedzielę. W tym dniu podejmowane są decyzje o wakacyjnym wyjeździe, ponieważ klienci mają więcej czasu na porównanie ofert i ewentualne konsultacje z bliskimi.

„Wyjazd wakacyjny to dla wielu osób jedno z najważniejszych wydarzeń w roku, które ma być wyjątkowe pod każdym względem. Dla jednych to ucieczka od codzienności, dla innych wytchnienie, a dla niektórych okazja do zdobycia nowych doświadczeń. A ponieważ to zawsze wyjątkowy czas, nie dziwi, że decyzję o tym, kiedy i dokąd pojechać, podejmujemy w szerszym gronie. Wolne dni takim analizom i zakupom bardzo sprzyjają, a szczególnie popularne pod tym względem są niedziele” – mówi Katarzyna Walczak, dyrektor marketingu i członek zarządu Wakacje.pl.

Trend ten potwierdzają też wyniki badań zlecone przez Wakacje.pl w zeszłym roku. Wynika z nich, że 64 proc. respondentów decyzję o kierunku wyjazdu i sposobie jego organizacji podejmuje wspólnie z partnerem lub współmałżonkiem. Statystycznie częściej ma to miejsce w grupie osób w wieku 30-45 lat (67 proc.), ale wysokie wskaźniki zostały zaobserwowane także wśród osób w wieku 20-29 lat podróżujących bez dzieci (56 proc. respondentów). Pośród tych wyjeżdżających z pociechami wspólnie decyduje 61 proc. (mowa o grupie 20-29 lat), a turyści w przedziale wiekowym 46-65 takiej odpowiedzi udzielili w 62 proc. przypadkach.

Analizy zachowania użytkowników serwisu Wakacje.pl pokazują, że niedziela jest również tym dniem, w którym samodzielni klienci najchętniej dokonują rezerwacji wyjazdu. Mowa o osobach niepotrzebujących w procesie wyboru wycieczki wsparcia ze strony konsultanta sprzedaży. Przedstawiciele tej grupy podróżnych w niedziele rezerwują wyjazdy o 35 proc. częściej niż w pozostałe dni tygodnia. Sprzedażowo najsłabiej wypada sobota.

„Choć zakupy przez internet nie są dla Polaków nowością, to jednak dopiero pandemia przekonała niezdecydowanych, że warto zacząć korzystać z takiej opcji. Wakacje.pl konsekwentnie inwestują w możliwość samodzielnego zakupu wyjazdu on-line. Począwszy od inspiracji, przez pomoc w wyborze oferty, aż po jej zamówienie i opłacenie” – tłumaczy Jakub Biczkowski, chief e-commerce officer Wakacje.pl.

Wakacje.pl: Polacy ponownie najchętniej spędzą Wielkanoc w Egipcie