Wakacje 2021: wyczekiwany boom sprzedażowy, lecz nie bez problemów [PODCAST #14]

podcast Maciej Nykiel Nekera

“Choć jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz, patrzymy z optymizmem na tegoroczne wakacje. Otwarcie hoteli nawet na pół gwizdka, które nastąpiło 10 maja, otworzyło głowy na podróże. Od tamtej pory mamy do czynienia z narastającym boomem sprzedażowym i wyczekiwanym od początku pandemii ożywieniem rynku. Wszyscy pracujemy na pełnych obrotach, również dlatego, że walczymy z bezprecedensowym nawałem formalizmów” – mówi Maciej Nykiel, prezes biura podróży Nekera, w podcaście portalu WaszaTurystyka.pl.

Z tygodnia na tydzień zainteresowanie podróżami zarówno zagranicznymi, jak też krajowymi, rośnie. Wspomagają je informacje o otwieraniu się coraz to nowych kierunków, znoszeniu restrykcji czy wprowadzeniu mniej uciążliwych testów antygenowych.

W tym roku mamy do czynienia z wyjątkową sytuacją, bo klienci wybierają nie tylko najlepszą ofertę, ale przede wszystkim najmniej uciążliwe restrykcje wyjazdowe.

Trzeba też rozwiać kilka mitów: między innymi o tym, że po lockdownie klient może przebierać w ofertach i o tym, że polscy hotelarze windują ceny bezrefleksyjnie.

RSS https://feeds.acast.com/public/shows/6061d42357ed335bef3b2883

Spotify https://open.spotify.com/show/3kJhLEovsVHpwwrLJ6vG0v

Patreon: https://www.patreon.com/waszaturystyka

Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9mZWVkcy5hY2FzdC5jb20vcHVibGljL3Nob3dzLzYwNjFkNDIzNTdlZDMzNWJlZjNiMjg4Mw

Apple Podcasts: https://apple.co/31LUJ5A

Stitcher: https://www.stitcher.com/show/waszaturystykapl-podcast