W tym roku statki wycieczkowe przewiozą w 2015 roku 23 mln pasażerów

archiwum Norwegian Cruise

Według Międzynarodowego Stowarzyszenia Rejsów Pasażerskich (CLIA) zrzeszającego 63 operatorów, w 2015 roku linie wycieczkowe wprowadzą 22 statki morskie i śródlądowe o łącznej wartości kontraktowej 4 mld dolarów. W tym roku po morzach i oceanach świata będzie pływało 421 statków wycieczkowych.
Aż 61 proc. biur turystycznych współpracujących z CLIA podało, że w porównaniu z rokiem 2014 odnotowały bardzo duży wzrost rezerwacji na rejsy pasażerskie i z raportu CLIA wynika, że w 2015 roku z rejsów ma skorzystać rekordowa liczba 23 mln osób.
W 2013 roku zysk globalny wyniósł ok 117 mld dolarów. Przy organizacji rejsów wycieczkowych zatrudnionych było ponad 900 tys. pracowników, ich wynagrodzenia wynosiło 38 mld dolarów.

Adam M. Goldstein, prezes Royal Caribbean Cruises Ltd., powiedział: “Dzięki nowym portom, jak również inwestycjom operatorów współpracujących z CLIA w nowe jednostki, ten rok będzie bardzo ekscytujący zarówno dla naszej branży, jak i dla samych pasażerów. Armatorzy czynią wielkie wysiłki, by sprostać oczekiwaniom klientów i zapewnić im jak najlepsze warunki podczas rejsów.”