W Szklarskiej Porębie powstanie nowy hotel Mercure

Wizualizacja nowego hotelu Mercure w Szklarskiej Porębie
Wizualizacja nowego hotelu Mercure w Szklarskiej Porębie/fot. archiwum Accor

Nowo powstająca inwestycja – Bergo Hotel & Resort – będzie funkcjonować pod marką Mercure. Pierwszych gości obiekt, zgodnie z zapowiedziami, przyjmie w czwartym kwartale 2021 roku.

Grupa hotelowa Accor podpisała ze spółką Orkan Real Estate sp. z o.o. sp.k. przedwstępne, niezobowiązujące porozumienie dotyczące długoletniej umowy franczyzy na hotel marki Mercure w Szklarskiej Porębie.

Bergo Hotel & Resort charakteryzuje się doskonałą lokalizacją. Inwestycja powstaje w sercu Szklarskiej Poręby – blisko lasu, z bezpośrednim widokiem na potok i jedynie 150 m od stacji narciarskiej SKI Arena Szrenica oferującej 12 km tras zjazdowych. Hotel łączy architekturę inspirowaną tradycyjnym górskim designem, z nowoczesnymi, luksusowymi wnętrzami, które zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających gości.

Inwestorem jest Orkan Real Estate sp. z o.o. sp.k. z Warszawy, inwestor i deweloper z wieloletnim doświadczeniem w budowie mieszkań i budynków usługowych na terenie Polski, w szczególności Warszawie i Krakowie. Spółka znana jest przede wszystkim z udanych i nagradzanych projektów rewitalizacyjnych. Operatorem obiektu ma zostać firma PI Management Sp. z o.o. z Krakowa, koordynująca obecnie inwestycję w Szklarskiej Porębie dla Orkan Real Estate oraz takie projekty jak AC by Marriott Kraków, The Bridge Suites czy Renaissance Gdańsk.