W sobotę start sezonu zimowego w Szczyrbskim Jeziorze w Tatrach Wysokich

Stok w Szczyrbskim Jeziorze/fot. archiwum TMR

Otwarcie sezonu narciarskiego 2022/23 w Tatrach Wysokich na Słowacji odbędzie się w sobotę 10 grudnia. Narciarze mogą wyszaleć się na stokach Szczyrbskiego Jeziora.

Naśnieżanie w Tatrach Wysokich zaczęło się już w trzecim tygodniu listopada. Mimo że warunki, a przede wszystkim temperatury ciągle się zmieniają, udało się przygotować pierwsze stoki narciarskie.

Peter Tomko, dyrektor ośrodka Tatry Mountain Resorts w Szczyrbskim Jeziorze powiedział: „„Obiecaliśmy narciarzom rozpoczęcie sezonu narciarskiego 10 grudnia i chcemy dotrzymać słowa. Pierwszego dnia sezonu będą dostępne stoki Interski, Junior i Turistická, na których leży około 50 cm śniegu, a dzięki obecnej fali opadów warstwa śniegu wciąż rośnie. W sobotę czynne będą wyciągi oraz kolej krzesełkowa Mostíky. Osoby piesze będą mogły skorzystać z kolejki linowej na Solisko”.

Kolejne trasy zjazdowe w ośrodku Jezioro Szczyrbskie będą otwierane w zależności od tego, jak szybko uda się je przygotować i naśnieżyć.

Najkorzystniejsze ceny karnetów narciarskich są dostępne w przedsprzedaży online za pośrednictwem gopass.travel już od 27 Euro. Karnety narciarskie są sprzedawane w elastycznych cenach, które zmieniają się w zależności od popytu, obłożenia ośrodka, pogody i innych czynników. Niższe ceny w przedsprzedaży internetowej w stosunku do wyższych cen w kasach na terenie ośrodka mają zmotywować do zakupów online oraz zminimalizować długie kolejki przy kasach bezpośrednio w ośrodku

W Tatrach Wysokich czynne są wszystkie hotele sieci hotelowej Tatry Mountain Resorts, które oferują noclegi w Tatrzańskiej Łomnicy, Starym Smokowcu i nad Jeziorem Szczyrbskim. Hotele oferują kompleksowe usługi, w tym także karnety narciarskie w cenie noclegu. Jednocześnie klient może zdecydować, czy wykorzysta je jako karnety narciarskie, bilety na kolejki linowe, albo woli wybrać się do któregoś z parków wodnych Bešeňová lub Tatralandia.

W sobotę 17 grudnia planowane jest otwarcie ośrodka narciarskiego w Tatrzańskiej Łomnicy, a Jakubkova Lúka w Nowym Smokowcu zostanie otwarta najpóźniej w święta Bożego Narodzenia.

Sezon zimowy na Chopoku otwarty. Nowa gondolka wystartowała