W sobotę otwarcie stoków narciarskich w Tatrzańskiej Łomnicy

Na stoku w Tatrzańskiej Łomnicy/fot. Marek Hajkovsky

Od soboty 17 grudnia otwarty będzie kolejny – po Szczyrbskim Jeziorze – ośrodek narciarski Tatry Mountain Resorts, w Tatrzańskiej Łomnicy.

W Tatrzańskiej Łomnicy zaczęło się naśnieżanie stoków symbolicznie w dniu otwarcia sezonu zimowego, czyli już 17 listopada.

Dušan Slavkovský, dyrektor ośrodka górskiego Wysokie Tatry, powiedział: „Od tego momentu, gdy tylko pogoda na to pozwalała, naśnieżaliśmy praktycznie na całej długości tras narciarskich z Łomnickiego Stawu do Tatrzańskiej Łomnicy. Czasami podczas inwersji naśnieżanie przypominało bardziej grę w szachy, ale dzięki umiejętnościom naszych mistrzów naśnieżania będziemy mogli do soboty uformować wschodnią i zachodnią linię stoków od Čučoriedek do Tatrzańskiej Łomnicy, na których już teraz znajduje się około pół metra śniegu,“

Czynne będą wyciągi krzesełkowe Tatrzańska Łomnica – Start, Tatrzańska Łomnica – Buková Hora, Start – Čučoriedky, kolej gondolowa Tatrzańska Łomnica – Start, wyciągi narciarskie Junior II i wyciągi w Maxilandzie. Dla turystów pieszych będzie otwarta kolej gondolowa Start – Łomnicki Staw oraz kolejka linowa Łomnicki Staw – Łomnica.

Jednocześnie cały czas trwa naśnieżanie najwyżej położonych tras narciarskich z Łomnickiego Stawu na Čučoriedki.

Od soboty goście ośrodka będą mogli korzystać z kompleksowych usług, w tym wypożyczalni nart oraz szkółki narciarskiej z własnym terenem treningowym i wyciągiem taśmowym do bezpiecznej nauki jazdy na nartach zarówno małych, jak i starszych narciarzy.

W dalszym ciągu obowiązują wytyczne dla wszystkich miłośników skiturów, którzy mogą korzystać z ośrodka w godzinach od 13:00 do 16:00. Skitouring w późniejszych godzinach (do 20:00) jest możliwy w ośrodku narciarskim Jezioro Szczyrbskie (Štrbské Pleso), w którym od 10 grudnia czynne są trasy zjazdowe Interski, Junior i Turistická, a na trasach Furkota i Solisko nadal trwa naśnieżanie. Do Świąt Bożego Narodzenia będzie też gotowy do użytku rodzinny stok narciarski Jakubkova Lúka w Nowym Smokowcu.

Skipassy do ośrodków narciarskich można nabyć z wyprzedzeniem na stronie gopass.travel, która oferuje narciarzom korzystniejsze ceny w porównaniu z cenami w kasie bezpośrednio w ośrodku. Narciarze mogą również skorzystać z oferty noclegów w hotelach TMR, w których otrzymają skipassy w cenie noclegu.

Bachledka na Słowacji gotowa na sezon zimowy