Bachledka na Słowacji gotowa na sezon zimowy

fot. archiwum Bachledka

Położony na Słowacji, 15 km od granicy z Polską w miejscowości Ždiar, ośrodek narciarski Bachledka łączy trzy doliny, z których każda ma dostęp do centrum: Bachledovą Dolinę, Małą Frankową i Jezersko.

W tym roku w Bachledce na narciarzy czeka 8 km ośnieżonych tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, które obsługuje kolejka linowa i krzesełkowa oraz 5 wyciągów. Całe rodziny mogą bawić się na torze saneczkowym o długości 2,5 km. Nie ma potrzeby zabierania sanek, wypożyczalnia dysponuje wystarczającą ilością sanek i nart.

Zwolenników narciarstwa biegowego czeka 14-kilometrowa trasa wzdłuż grzbietu Magury Spiskiej z pięknymi widokami. Można je zobaczyć z kilku części kurortu, ale te najpiękniejsze można zobaczyć na Ścieżce Koronami Drzew. Ta zabierze gości na wysokość 24 m bezpośrednio w korony drzew. Z całej trasy wystarczy później cieszyć się widokami na Tatry i malownicze Zamagurze. Adrenaliny można doświadczyć nie tylko na nartach, ale także ze szczytu wieży widokowej, gdzie znajduje się siatka z widokiem w przepaść na wysokości aż 32 m.

fot. archiwum Bachledki

Szkółka narciarska znajduje się na grzbiecie i tuż obok parkingu w Bachledowej Dolinie.
Narciarze w Bachledce będą mogli w pełni cieszyć się zimą bez ograniczeń. Ze skipassem od Bachledki mogą jeździć aż w 18 ośrodkach grupy Tatra Super Ski na Słowacji i w Polsce. Cena karnetu obejmuje nie tylko dzienną jazdę na nartach, ale także popularną wieczorną jazdę na nartach.

W sobotę start sezonu zimowego w Szczyrbskim Jeziorze w Tatrach Wysokich