W Lublin Airport rusza sezon letni. Wracają loty do Gdańska

fot. Port Lotniczy Lublin

Sezon letni w lotniczej siatce połączeń zaczyna się tradycyjnie pod koniec marca, ale w Porcie Lotniczym Lublin startuje od najbliższej soboty. 16 marca zainaugurowany zostanie lot nad polskie morze. Bezpośrednie połączenie z Gdańskiem, powraca po zimowej przerwie.

Rejsy samolotów na tej trasie odbywać się będą dwa razy w tygodniu. Pierwszy lot w sobotę, 16 marca, o godzinie 11:00 z Gdańska, samolot wyląduje na lubelskim lotnisku o godz. 12:15. Z powrotem wystartuje o godz. 12:40, by na gdańskim lotnisku wylądować o 13:50.

„Loty do Trójmiasta w sezonie letnim z naszego lotniska już wieloletnia tradycja. Bardzo się cieszę, że również w tym roku będzie można skorzystać z dogodnego i najszybszego połączenia do Gdańska. Dla mieszkańców naszego regionu to okazja do wypoczynku nad Bałtykiem i zwiedzenia Trójmiasta, od za- wsze przyciągającego turystów. Warto jednak zwrócić uwagę, że z połączenia coraz częściej korzystają również osoby z Pomorza, żeby lepiej poznać nasz region, mający takie atrakcyjne perełki jak Kazimierz, Nałęczów, Zamość czy oczywiście Lublin, ale także Roztocze, z roku na rok coraz liczniej odwiedzane przez osoby spoza województwa lubelskiego” – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

Do końca marca połączenie, oprócz sobót będzie realizowane również w poniedziałki (wylot z Gdańska o 10:00, a z Lublina o 11:40). Z systemu rezerwacyjnego, obsługującej ten kierunek linii Ryanair, wynika, że od kwietnia samoloty będą latały w poniedziałki i czwartki.

W tym roku w ofercie lotów wakacyjnych z Portu Lotniczego Lublin znalazła się m.in.: Antalya, Turcja (od 28 kwietnia; w sezonie pięć razy w tygodniu), Burgas, Gdańsk, Hurghada, Monastyr, Rodos i Split. Poza tym Port Lotniczy Lublin oferuje regularne połączenia z Bergamo (Włochy), Londynem (z dwoma przewoźnikami: Ryanair i Wizzair), Warszawą (pięć razy w tygodniu od końca marca).