W Kołobrzegu powstaje nowy hotel condo

materiały prasowe

Luksusowy hotel Baltic Wave oferuje 468 apartamentów sprzedawanych w systemie condo. Zakończenie budowy planowane jest pod koniec 2021 roku.

Rozpoczęto przedsprzedaż apartamentów. W ofercie dostępnych jest 468 lokali o powierzchni od 29 metrów kwadratowych do 130 metrów kwadratowych, które administrowane będą przez renomowanego operatora hotelowego. Obiekt wyposażony będzie w dwupoziomowy garaż podziemny.

Budowa 14-kondygnacyjnego obiektu ruszyła we wrześniu 2019 roku, a jej zakończenie planowane jest na IV kwartał 2021 roku. Powierzchnia całkowita condohotelu wyniesie 44 367 metrów kwadratowych, a użytkowa 40 907 metrów kwadratowych. Prace ziemne oraz ściany szczelinowe wykonuje spółka Soletanche Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, natomiast generalne wykonawstwo objęła spółka Silvernix sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Nieruchomość powstaje na działce o powierzchni 6 762 metrów kwadratowych zlokalizowanej w centrum dzielnicy uzdrowiskowej w Kołobrzegu, między ul. Kasprowicza, Kołłątaja i Kościuszki. Od plaży będzie ją dzielić jedynie 200 metrów.

Dużą zaletą hotelu jest bliskość terenów zielonych, tj. Parku Zdrojowego i Parku Aleksandra Fredry. Z powodu niewielu dostępnych gruntów inwestycyjnych w okolicy, inwestycja Baltic Wave daje jedną z ostatnich szans na zakup nieruchomości w tak atrakcyjnym miejscu w Kołobrzegu.

Przyszli właściciele oraz goście hotelowi będą mogli korzystać z szeregu udogodnień, takich jak m.in. wyjątkowy basen infinity edge. Wśród udogodnień będzie również kryty kompleks basenowy, luksusowa strefa spa & wellness, zaplecze do fizjoterapii, bar i kawiarnia widokowa, restauracje, w tym à la carte, imponujące centrum konferencyjno-biznesowe oraz wiele innych.
Autorem projektu architektonicznego jest pracownia Piotr Płaskowicki & Partnerzy Architekci – laureat nagrody Property Design Awards 2018 w kategorii bryła-hotel.