W Jasnej i Tatrach Wysokich na Słowacji rozpoczęto naśnieżanie stoków

W październiku ruszyła przedsprzedaż karnetów narciarskich, w połowie listopada rozpoczęło się naśnieżanie. Sezon narciarski w Jasnej zbliża się wielkimi krokami.


Ośrodki narciarskie korzystają z ochłodzenia i armatki śnieżne zaczęły już produkcję pierwszych warstw śniegu.

„W Jasnej zaczęliśmy w niedzielę po południu, zaśnieżaliśmy północną i południową stronę Chopoka od wysokości około 1300 m n.p.m. Świetną wiadomością jest to, że wcześniej spadł naturalny śnieg, miejscami jest go nawet 30 cm. Liczy się każdy centymetr. Mamy już bazę i kontynuujemy przygotowania do światowego sezonu w Jasnej” – powiedział dyrektor ośrodka Jasná Jiří Trumpeš.

W Jasnej szczególna uwaga zostanie zwrócona na stok, na którym w dniach 20-21 stycznia 2024 roku odbędą się zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.

„Od samego początku naśnieżamy tam z większą ilością wody, aby baza była jak najbardziej zwarta, dzięki temu będziemy mogli dalej na niej pracować. Ochłodzenie pozwoliło nam rozpocząć naśnieżanie nieco wcześniej niż w minionych sezonach. Jestem przekonany, że przygotujemy idealne warunki dla najlepszych narciarzy na świecie” – dodał Maroš Kupčo, kierownik stoków narciarskich.

Naśnieżanie rozpoczęto także w Tatrach Wysokich.

„Rozpoczęliśmy naśnieżanie o północy w nocy z niedzieli na poniedziałek, warunki pozwoliły nam rozpocząć naśnieżanie pierwszej nitki od Łomnickiego Stawu w dół do stacji Start” – poinformował dyrektor ośrodka Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

Na narty i do term

Ośrodki narciarskie poinformowały, że zamierzają otworzyć sezon narciarski 2023/24 na początku przyszłego miesiąca: 2 grudnia w Jasnej, 9 grudnia w Szczyrbskim Jeziorze i 16 grudnia w Tatrzańskiej Łomnicy. Przedsprzedaż karnetów narciarskich na stronie gopass.travel rozpoczęła się 30 października. Dla aktywnych narciarzy najlepszą jazdę na nartach nadal zapewnia Sprytna sezonówka premium, która oferuje ponad 200 km tras zjazdowych w 10 ośrodkach narciarskich w czterech krajach. Dla wszystkich gości ośrodków górskich Jasná i Vysoké Tatry nocujących w hotelach TMR przygotowano specjalny bonus: w cenie pobytu jest karnet narciarski oraz wstęp do parków wodnych Tatralandia i Bešeňová. Karnety i bilety ważne tak długo, jak długo nocujemy w hotelach TMR.