W Gdańsku stanie Radisson

archiwum Radissona

Radisson Hospitality AB, spółka notowana na Sztokholmskiej giełdzie Nasdaq, będąca częścią Radisson Hotel Group, ogłosiła podpisanie umowy na otwarcie nowego hotelu Radisson Hotel & Suites w Gdańsku.

W marcu 2018 r. grupa ogłosiła swoje plany wprowadzenia ekskluzywnej marki hotelowej Radisson na rynki EMEA i będzie to pierwszy hotel otwarty w Europie Środkowo-Wschodniej. Nowy Radisson powiększy portfolio grupy w Polsce do 16 hoteli, oferujących łącznie ponad 3 500 pokoi.
Radisson Hotel & Suites zlokalizowany zostanie w centralnej części Gdańska, na Wyspie Spichrzów. Będzie on stanowić część inwestycji DeoPlaza, centrum biznesowo-turystyczno-wypoczynkowego, w skład którego wejdą również budynki mieszkalne oraz strefa handlowo-usługowa z kawiarniami, sklepami i restauracjami.

Luksusowy hotel oferować będzie pełen zakres usług, zapewni inspirowaną skandynawskim stylem gościnność i dopełni ofertę hotelu Radisson Blu w Gdańsku – trzeciego najczęściej odwiedzanego miasta w Polsce (w oparciu o liczbę przylotów na lotniska) i jednego z najpopularniejszych celów wyjazdów turystycznych.

Elie Younes, Executive Vice President & Chief Development Officer w Radisson Hotel Group powiedział: “Jest nam niezmiernie miło poinformować o planach uruchomienia pierwszego hotelu marki Radisson w Europie Środkowo-Wschodniej i naszego drugiego obiektu w wyjątkowym mieście Gdańsk. Hotel będzie znajdował się w doskonałej lokalizacji, dzięki czemu stanie się idealnym miejscem spotkań. Jesteśmy wdzięczni grupie Nowak za zaufanie okazane Radisson Hotel Group i jednocześnie serdecznie witamy ich w naszej rodzinie.”

Zbigniew Nowak, inwestor Deo Plaza, dodał: “Wierzymy, że współpraca z tak doświadczonym operatorem, zagwarantuje międzynarodową skalę usług hotelowych, konferencyjnych i eventowych. Zdecydowaliśmy się powierzyć zarządzanie hotelem firmie, która zapewnia najwyższy poziom usług, w najbardziej prestiżowych lokalizacjach na świecie. Dzięki połączeniu ogromnego potencjału miejsca i doświadczenia operatora, hotel, który powstaje, stanie się rozpoznawalnym centrum konferencyjnym na świecie przyciągającym do Gdańska międzynarodowych przedsiębiorców.”

Planowane otwarcie pierwszej fazy inwestycji odbędzie się w czwartym kwartale 2018 roku. Hotel zaoferuje wtedy 142 pokoje i apartamenty (w tym cztery 80 metrów kwadratowych i pięć 35 metrów kwadratowych apartamentów oraz 12 apartamentów typu junior). Ukończenie drugiej fazy inwestycji odbędzie się w kwietniu 2019 i poszerzy ofertę hotelu do 350 pokoi i apartamentów. Radisson oferować będzie szereg udogodnień rekreacyjnych, w tym bar w holu, czynną cały dzień restaurację, siłownię, spa i basen. Spotkania biznesowe i wydarzenia będzie można organizować na ponad 1000 metrów kwadratowych przestrzeni, na której znajdzie się sala balowa, cztery sale funkcyjne, siedem pokoi spotkań i osobny obszar do wykorzystania jako foyer lub dodatkowa przestrzeń funkcyjna.

Usytuowany na zabytkowej Wyspie Spichrzów w Gdańsku, Radisson Hotel & Suites oferować będzie swoim gościom doskonałą lokalizację – zaledwie „jeden most” dzielić go będzie od zabytkowego centrum miasta i wielu innych atrakcji turystycznych – Długi Targ znajduje się tylko 100 m od hotelu. Dworzec Główny (zapewniający wygodne połączenia z Krakowem i Warszawą) oddalony jest o 1,5 km, a międzynarodowy Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy o 17 km.

Radisson Hotel & Suites w Gdańsku zarządzany będzie przez spółkę Radisson Hospitality AB.