W Chinach trudniej o polskie wizy

materiały prasowe

Ministerstwo Spraw Zagranicznych powiadomiło o zamknięciu 11 Punktów Przyjmowania Wniosków Wizowych w Chinach. Od 1 września wnioski o wizę do Polski będzie można składać jedynie w 4 konsulatach.

W 2018 roku Polskę odwiedziło ok.135syięcy turystów Chin, o 6,6 proc. więcej niż w roku 2017. Niestety, za tydzień Chińczykom będzie dużo trudniej uzyskać polska wizę.

29 sierpnia będzie ostatnim dniem przyjmowania dokumentów w regionalnych punktach przyjmowania wniosków wizowych w miastach Changsha, Chongqing, Fuzhou, Hangzhou, Jinan, Kunming, Nankin, Shenyang, Shenzhen, Wuhan, Xi’an.

Od 2 września wnioski wizowe będzie można składać tylko w polskich urzędach konsularnych w Pekinie Szanghaju, Kantonie i Chengu.

30 sierpnia będzie z kolei ostatnim dniem przyjmowania dokumentów w punktach przyjmowania wniosków wizowych w Pekinie, Chengdu, Kantonie i Szanghaju.

Przypomnijmy, że Punkty Przyjmowania Wniosków Wizowych mają oficjalne pełnomocnictwo w przyjmowaniu, wydawaniu paszportów z gotowymi wizami, obróbce i przekazywaniu dokumentów do Konsulatów.

Tymczasowe wstrzymanie funkcjonowania Punktów Przyjmowania Wniosków Wizowych (PPWW) na terenie ChRL związane jest z wygaśnięciem w dniu 31 sierpnia 2019 roku 3-letniej umowy z firmą zewnętrzną, która obsługuje PPWW.

Od 1 września 2019 roku wszystkie punkty przyjmowania wniosków wizowych będą jedynie wydawać wcześniej złożone paszporty.

W chwili obecnej trwa postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na przyjmowanie wniosków wizowych na terenie ChRL.