W Chinach powstaje smart hotel z siecią 5G

Huawei

InterContinental Shenzhen, Shenzhen Telecom i Huawei podpisały strategiczną umowę o współpracy na rzecz stworzenia pierwszego na świecie smart hotelu 5G. Projekt zakłada wprowadzenie pierwszej w branży hotelarskiej sieci 5G typu end-to-end ze zintegrowanymi terminalami i aplikacjami w chmurze.

Operator Shenzhen Telecom wykorzystał rozwiązania Huawei i pokrył cały Intercontinental w Shenzen siecią 5G. Goście będą mogli korzystać z  aplikacji hotelowych za pośrednictwem smartfonów i hotelowych terminali. Wśród udogodnień znajdą się m.in. roboty powitalne, terminale połączone z chmurą za pomocą 5G, gry w chmurze 5G oraz ergometry treningowe wykorzystujące wirtualną rzeczywistość. 

W ramach inauguracji projektu, firmy Shenzhen Telecom i Huawei udostępniły sieć 5G na jednym z pięter hotelu, w apartamentach prezydenckich oraz w lobby. 

“Goście hotelowi stale oczekują nowości i coraz to lepszych udogodnień, które to udało się właśnie wprowadzić dzięki współpracy z Shenzhen Telecom i Huawei. Korzystając z zaawansowanej technologii 5G, mamy nadzieję na kompleksową transformację całego hotelu. Jesteśmy także gotowi do dalszej współpracy w celu zbadania dogłębnego zastosowania technologii 5G w branży hotelarskiej i turystyce” – powiedział Golden Sun, dyrektor generalny Shenzhen OCT Hotel Development Co., Ltd.

“Wdrożenie w InterContinental Shenzhen to dla nas prestiżowy projekt. Duża liczba klientów VIP i ich wysokie oczekiwania, krótki czas na implementację oraz trudne warunki konstrukcyjne to czynniki stanowiące ogromne wyzwanie dla rozwoju sieci oraz jej eksploatacji i konserwacji – powiedział Feng Wei, zastępca dyrektora generalnego China Telecom Shenzhen Branch.

“Dzięki wspólnym wysiłkom Huawei i Shenzhen Telecom pomyślnie zakończono wdrażanie sieci 5G na pierwszym piętrze i w apartamentach prezydenckich InterContinental Shenzhen. W przyszłości chcemy zapewnić kompletny zasięg sieci nowej generacji w całym hotelu i razem z Intercontinental Shenzhen i Huawei zbudować wzorcowy model biznesowy 5G dla wszystkich pięciogwiazdkowych obiektów na świecie” – dodał Feng Wei.

“Huawei chce dalej inwestować w technologię 5G oraz tworzyć infrastrukturę ICT do budowy inteligentnych hoteli objętych siecią nowej generacji wraz z Shenzhen Telecom i InterContinental Shenzhen” – powiedział Dr Peter Zhou, dyrektor ds. marketingu Huawei Wireless Solution.