W Chinach będzie ponad 400 hoteli Hampton by Hilton

archiwum Hilton

Hilton Worldwide poinformowało o zawarciu umowy licencji wyłącznej z Plateno Hotels Group, jedną z czołowych grup hotelarskich w Chinach. Umowa przewiduje wprowadzenie marki Hampton by Hilton na rynek chiński i w jej ramach, Hampton planuje otwarcie ponad 400 hoteli z których pierwszy przyjmie gości jeszcze końcem 2015 roku.

Jim Holthouser, wiceprezes wykonawczy ds. marek globalnych Hilton Worldwide powiedział: „Spodziewamy się, że nawiązana współpraca przyspieszy naszą ekspansję geograficzną w Chinach oraz ułatwi nam dywersyfikację oferty i rozszerzenie bazy klientów. Na rynku chińskim jest już obecnych pięć naszych marek, które notują szybki wzrost. Po wszechstronnym przeanalizowaniu rynku dostrzegliśmy dalszy potencjał rozwojowy obiektów premium, jak i tych należących do średniego segmentu. Obecnie, dzięki współpracy z Plateno Hotels Group, wykorzystujemy okazję do wprowadzenia marki Hampton by Hilton.”

W Chinach daje się zauważyć rosnące zapotrzebowanie na obiekty średniego segmentu, z tego powodu sieć Hampton opracowała ofertę 3 gwiazdkowego hotelu. W skład sieci Hampton by Hilton w Chinach wejdą nowe budynki oraz obiekty spełniające dawniej inne funkcje lub poddane adaptacji. Uruchomieniem hoteli oraz zarządzaniem nimi zajmie się Plateno Hotels Group.

Phil Cordell, globalny szef marki Hampton i wyspecjalizowanej obsługi w Hilton Worldwide ocenił: „Strategicznym celem Hampton jest rozszerzenie naszej obecności na całe Chinyi. Aby go osiągnąć, chcemy wykorzystać bardzo dużą popularność naszego produktu wśród obiektów średniego segmentu, który nie rozwijał się do tej pory równie szybko jak obiekty z sektora ekonomicznego. Firma Plateno posiada największą w Chinach bazę hoteli oraz najpopularniejszy program lojalnościowy, a także posiada ogromne doświadczenie w rozwijaniu i zarządzaniu hotelami. Nasza współpraca ma wesprzeć rozwój sieci Hampton by Hilton w Chinach oraz umożliwić nam nawiązanie bliskich i trwałych relacji z nowymi właścicielami oraz gośćmi.”

Eric Wu, dyrektor finansowy Plateno Hotels Group dodał: „Cieszymy się z perspektywy wprowadzania marki Hampton by Hilton w Chinach we współpracy z Hilton Worldwide, światowym liderem branży hotelarskiej. Tutejszy rynek wykazuje znaczne zapotrzebowanie na obiekty ze średniego segmentu, a Hampton jest naszym zdaniem rozwiązaniem, które dobrze zapełni tę lukę. Entuzjazm i troska personelu połączone z przemyślanymi udogodnieniami, takimi jak darmowe Wi-Fi, czyste i wygodne łóżka czy gwarancja pełnej satysfakcji, spotkają się z ogromny zainteresowaniem ze strony podróżujących Chińczyków.”