Visit Poznań z nowym portalem turystycznym

Poznań Brama Poznania ICHOT /fot. Malwina Łubieńska visitpoznan.pl

Pod marką Visit Poznań wystartowała całkowicie nowa odsłona oficjalnego portalu turystycznego Poznania i okolic przygotowana przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną (PLOT). Serwis bazuje na treściach autorskich i jest przystosowany dla urządzeń mobilnych.

Poznań staje się coraz popularniejszymi celem podróży wśród turystów polskich i zagranicznych, notując w 2023 rekordową liczbę turystów.

„Notujemy nieustanne zainteresowaniem aglomeracją poznańską, które przekłada się na zainteresowanie w Internecie. Dodatkowo 80 proc. odwiedzających nasz portal to ruch z urządzeń mobilnych” – mówi Jan Mazurczak, prezes zarządu PLOT.

Dotychczasowa wersja portalu poznan.travel powstała ponad dziesięć lat temu i wymagała znacznych zmian w zakresie estetyki, funkcjonalności, sposobu obsługi, bezpieczeństwa, stabilności działania, uwarunkowań prawnych, zakresu gromadzonych informacji i sposobu ich prezentacji, dostosowania do urządzeń mobilnych oraz dostosowania do odbioru przez osoby ze szczególnymi potrzebami.

Atrakcje i praktyczne informacje w jednym miejscu

Nowy serwis zyskał nową nazwą VisitPoznan.pl i oferuje zarówno informacje praktyczne, jak i opisy najważniejszych atrakcji w mieście i jego okolicach, przygotowane w wersji polskiej i angielskiej. W serwisie nie brakuje autorskich treści i zestawień atrakcyjnych dla turystów, np. top 10 rzeczy, które musisz zrobić w Poznaniu. W tym samym wirtualnym miejscu znajdują się także informacje dotyczące turystyki biznesowej i działalności Poznań Convention Bureau, bezpłatne wydawnictwa czy informacje o działalności samej organizacji.

Portal turystyczny Visit Poznań powstał w ramach zadania publicznego pn. „Nowoczesny portal turystyczny marki Poznań (Polskiej Marki Turystycznej): aktualizacja, modernizacja i popularyzacja narzędzia online służącego promocji i informacji turystycznej” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki zgodnie z zawartą umową nr 2023/0084/2310/ UDOT/DT/BP z dnia 27 czerwca 2023 roku.

Ważna częścią projektu realizowanego w 2023 roku przez PLOT było wykonanie sesji zdjęciowych i klipów filmowych.

„Dzięki temu udokumentowano około siedemdziesięciu miejsc i atrakcji z Poznania i okolic, a materiały będą wykorzystywane przez PLOT zarówno w portalu visitpoznan.pl, jak i w promocji turystycznej” – dodaje Piotr Basiński, menedżer projektu portalu Visit Poznań.