Urodziny Krainy Mistrza Twardowskiego

AG

Opowiadania i historie, które wiążą Twardowskiego z magicznym lustrem, znajdującym się w zakrystii Bazyliki Mniejszej w Węgrowie, a także czar Doliny Liwca i europejskiej klasy zabytki czynią Krainę Mistrza Twardowskiego, jedną z najciekawszych ofert turystycznych Mazowsza. W dniach 21-22 czerwca w Węgrowie będzie obchodzona rocznica powstania produktu turystycznego – Kraina Mistrza Twardowskiego.

Jarmark Sztuki Ludowej, Rękodzieła i Kuchni Regionalnej, Zawody Mistrzostwa Glazurników w układaniu lustra Twardowskiego, parada motocykli, teatr uliczny, kino letnie „Pod Chmurką”, program dla dzieci, tort urodzinowy i wiele innych atrakcji będzie można obejrzeć podczas dwudniowej imprezy plenerowej na Rynku Mariackim w Węgrowie w dniach od 21 do 22 czerwca.
Nowatorskim elementem tego wydarzenia turystycznego będą Mistrzostwa Glazurników, podczas których uczestnicy zawodów promować będą swoje usługi budowlane, będzie okazja zawarcia cennych biznesowych kontaktów i podpisania kontraktu na wykonanie usługi.
Zapowiada się wiele atrakcji, w tym: Jarmark Sztuki Ludowej, Rękodzieła i Kuchni Regionalnej, podczas którego twórcy ludowi i rękodzielnicy zaprezentują swoją oryginalną ofertę, a smakosze poszukujący „swojskiej” kuchni znajdą produkty bazujące na dawnych recepturach; Rozstrzygnięte zostaną konkursy: kulinarny, na najsmaczniejsze jadło i napitek Krainy; plastyczny, na najpiękniejszego koguta Twardowskiego oraz najładniejsze lustro Twardowskiego wykonane w glazurze; Dla fanów dwóch kółek parada motocykli.
Dla najmłodszych przygotowano ciekawy program: spektakl „Zielony Klaun” w wykonaniu artysty komediowego oraz przedstawienie „Pan Twardowski na kogucie” w wykonaniu małych artystów z Przedszkola Nr 3 w Węgrowie. Dla fotografów amatorów i nie tylko, będzie jedyna, niepowtarzalna okazja zrobienia zdjęcia z Panem Twardowskim i jego Małżonką.
W programie przewidziane są występy zespołów folklorystycznych oraz kapeli ludowej, a dla zainteresowanych, zwiedzanie miasta z przewodnikiem oraz zabawy z nagrodami.
Wieczorem, tort urodzinowy i kino letnie „Pod Chmurką”- projekcja filmu „Pan Twardowski” z 1936 r. Na zakończenie pierwszego dnia imprezy, około godz. 22.30 nocny spektakl plenerowy, p.t. „Historia dr Hansa Tvardovskiego”, w wykonaniu artystów Teatru Znak z Gdańska i artystów Teatru Amatorskiego z Węgrowa.
W niedzielę, od godz. 10.00 Jarmark – okazja do degustacji i zakupu naturalnych, tradycyjnych produktów przygotowanych przez lokalnych twórców. Wystawa prac konkursowych.
Na zakończenie imprezy o godz. 19.00 w Domu Gdańskim – Promocja książki Rafała Lasoty – „Zwierciadło Mistrza” oraz spotkanie z autorem.