UMWD: rusza nowa kampania #DolnośląskieBożeNarodzenie

Od jutra (1 grudnia) rusza akcja #DolnośląskieBożeNarodzenie. W jej ramach Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego będzie promował miejsca związane ze świętami i zimą w regionie oraz zapraszał do ich odwiedzenia.

Bożonarodzeniowe konkursy, seria artykułów, filmów i postów ukazująca najbardziej magiczne miejsca Dolnego Śląska, w których świąteczny klimat zachęca do rodzinnego spędzania czasu, to tylko niektóre działania, które już w grudniu realizowane będą w ramach akcji #DolnośląskieBożeNarodzenie.

Dolny Śląsk udowadnia, że to właśnie w tym regionie święta można spędzić najpiękniej. Lokalne przysmaki i produkty od dolnośląskich producentów, zabytkowe szopki oraz miejsca rozświetlone tysiącami lampek przykuwają uwagę turystów.

“Chcemy zachęcić Państwa do odkrywania naszego pięknego Dolnego Śląska – jego tajemnic, magii i uroku, szczególnie w tym wyjątkowym przedświątecznym czasie” – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Dolnośląski kalendarz świąteczny

W ramach cyklu „Dolnośląski Kalendarz Świąteczny” od 1 do 24 grudnia na oficjalnych social mediach regionu publikowane będą treści poświęcone najciekawszym miejscom wraz z możliwością wygrania rodzinnych voucherów na ich zwiedzanie.

Podziemne Miasto Osówka, Stara Kopalnia, Hydropolis, Zamek Książ i Palmiarnia, Sky Walk, Muzeum Papiernictwa czy Huta Julia to przykładowe atrakcje, które będziemy mogli poznać i odwiedzić w ramach przygotowania do dolnośląskiego Bożego Narodzenia. Nie zabraknie kreatywnych pytań, opowieści i wspaniałych nagród. Urząd Marszałkowski już teraz zachęca więc do odwiedzania dolnośląskiego Facebooka i śledzenia akcji każdego dnia grudnia, aż do Wigilii.

“W sezonie przedświątecznym warto odwiedzić dolnośląskie instytucje kultury. Muzeum Karkonoskie zaprasza na wystawę „Historia piernikarskiego rzemiosła” opowiadającą o tradycji przygotowania „pieprznych ciastek” sięgającej XIII wieku. Muzeum Papiernictwa przygotowało ofertę dla szkół i organizuje lekcje muzealne dla dzieci, gdzie każdy będzie mógł wykonać własnoręcznie świąteczne ozdoby. Specjalne wydarzenia dla najmłodszych z okazji Świętego Mikołaja przygotowały m.in. Filharmonia Sudecka oraz Wrocławski Teatr Pantomimy” – mówi Krzysztof Maj, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Dolny Śląsk świętował Światowy Dzień Turystyki