Ukraińskie Linie Lotnicze wznowią większość połączeń w letnim rozkładzie lotów

UIA planują od marca powrót do letniego rozkładu lotów
Samolot w barwach UIA/fot. archiwum UIA

Od 28 marca 2021 roku Ukraińskie Linie Lotnicze UIA planują uruchomić przewozy z Kijowa na 38 kierunkach. Połączenia dalekodystansowe wrócą na trasach z Kijowa do Nowego Jorku (codziennie), Toronto (3 razy w tygodniu) i Delhi (5 razy w tygodniu). Do USA i Indii będzie wykorzystywany samolot Boeing 777-200 a na trasie do Toronto Boeing 767-300.

W Europie samoloty ukraińskiego przewoźnika będą latać 3 razy dziennie z Kijowa do Berlina, 2 razy dziennie z Kijowa do Amsterdamu, Londynu (LGW) i Paryża (CDG) oraz raz dziennie do Ankary, Aten, Barcelony, Brukseli, Budapesztu, Dusseldorfu, Genewy, Helsinek, Kiszyniowa, Kopenhagi, Larnaki, Mediolanu, Monachium, Nicei, Pragi, Rzymu, Stambułu, Sztokholmu, Warszawy, Wiednia, Wilna i Zurychu.

UIA zaplanowało codzienne połączenia na Bliski wschód do Baku, Dubaju, Erywania, Kairu, Tbilisi oraz Tel Awiwu. W planach jest również uruchomienie połączenia do Jeddach w Arabii Saudyjskiej – ekonomicznej stolicy tego kraju.

Połączenia krajowe będą obsługiwane z Kijowa do Charkowa, Dnipro, Lwowa i Odessy trzy razy dziennie. Do Iwano-Frankowska i Zaporoża dwa razy dziennie oraz raz dziennie do Chersonia nad morzem Czarnym.

Na trasach europejskich i bliskowschodnich UIA planuje wykorzystać samoloty średniego zasięgu – Boeing 737-800 oraz Embraer 190. Rejsy są już opublikowane w systemach rezerwacyjnych oraz na stronie internetowej flyuia.com.

Zmiany na trasie do Warszawy

Rozkład dla pasażerów z Warszawy ulegnie nieco zmianie w porównaniu z rokiem ubiegłym. Samoloty do Kijowa w poniedziałki, czwartki i soboty będą wylatywać o 9.55 a we wtorki, środy, piątki i niedziele o godzinie 18.15. Przylot do Kijowa planowany jest odpowiednio na 10.30 i 18.50. Wyloty z Kijowa do Warszawy planowane są na godzinę 13.05 w poniedziałki, czwartki i soboty oraz na 21.00 we wtorki, środy, piątki i niedziele. Przylot do Kijowa odpowiednio o 15.35 oraz 23.30.

Mimo późniejszych wylotów pasażerowie mogą skorzystać z krótkiego tranzytu do wielu miast w nowej siatce połączeń UIA (Amsterdam, Ankara, Baku, Charków, Chersoń, Delhi, Dnipro, Dubaj, Erywań, Genewa, Helsinki, Iwano-Frankiwsk, Kair, Londyn, Lwów, Mediolan, Odessa, Paryż, Rzym, Stambuł, Tbilisi, Tel Awiw, Zaporoże, oraz Zurich).

Ukraińskie Linie Lotnicze zawieszają wszystkie połączenia międzynarodowe