Ukraińskie Linie Lotnicze polecą do Ejlat

archiwum UIA

Ukraińskie Linie Lotnicze (UIA) od 30 października uruchomią nową zimową trasę z Kijowa do Ejlatu na lotnisko w Ovda które położone jest ok. 60 km na północ od tego portowego miasta.

Połączenie będzie obsługiwane przez samoloty typu Boeing 737-800 w konfiguracji dwuklasowej – 12 foteli w klasie Business i 174 w klasie Ekonomicznej. Samoloty w barwach UIA będą tam latać w poniedziałki i piątki wg następującego rozkładu dla pasażerów z Warszawy: Wylot z Warszawy o godzinie 6.00, przylot do Kijowa o godz. 8.30; wylot z Kojowa o godz. 10.25, przylot do Ejlat o godz. 13.55.

Ejlat jest drugim po Tel Awiwie miastem w Izraelu do którego będzie latał ukraiński przewoźnik a nowe połączenie jest uzupełnieniem szerokiej siatki połączeń z Ukrainy do Izraela. Aktualnie przewoźnik lata do Tel Awiwu z Kijowa (3 x dzienie), Odessy (1 x dziennie), Dnipro (5 x tygodniowo), Lwowa (2 x tygodniowo) Charkowa (4 x tygodniowo), Winnicy (2 x tygodniowo), Zaporoża (2 x tygodniowo). Cena biletu z Warszawy do Ejlatu w jedną stronę to 557 zł oraz 873 zł za bilet powrotny.