Ukraińskie Linie Lotnicze połączą Kijów z Chersoniem

archiwum UIA

Linie lotnicze “Ukraine International Airlines” uruchomią od 4 kwietnia bezpośrednie regularne połączenie między Kijowem i Chersoniem na Ukrainie.

Ukraine International Airlines uruchomiły sprzedaż biletów na nowej trasie wewnątrz Ukrainy z Kijowa do Chersonia – ważnego portu morskiego nad Morzem Czarnym.
Regularne loty między Kijowem i Chersoniem będą wykonywane codziennie samolotami “Embraer 145” lub “Embraer-190” z dwoma klasami serwisowymi – biznes i ekonomiczną.

Eugenia Satska, rzecznik prasowy UIA, powiedziała: “Ukraińska linia UIA kontynuuje wdrażanie programu rozwoju transportu lotniczego wewnątrz Ukrainy. Chersoń będzie dziewiątym regionalnym portem lotniczym dołączonym do naszej siatki połączeń na Ukrainie. Mieszkańcy południowej części Ukrainy będą mogli szybko dotrzeć do Kijowa a potem do innych miast w Europie, krajów WNP, Bliskiego Wschodu lub Azji czy Stanów Zjednoczonych korzystając z tego nowego codziennego połączenia lotniczego.”

W chwili obecnej siatka UIA na Ukrainie obejmuje Kijów, Charków, Dnipr, Donieck, Iwano-Frankowsk, Lwów, Odessę, Winnicę i Zaporoże.
Cena najtańszego biletu z Warszawy w klasie ekonomicznej w jedną stronę z uwzględnieniem wszystkich podatków i opłat zaczyna się od 242 złotych a w dwie strony od 474 złotych. Oferta nie obejmuje bezpłatnego przewozu bagażu.