UIA modyfikuje rozkład lotów na zimę 2019/20

archiwum UIA

Sezonowe wahania popytu, dynamika ruchu tranzytowego, zakaz korzystania z przestrzeni powietrznej Federacji Rosyjskiej oraz prognozy gospodarcze Ukrainy na najbliższe lata to główne czynniki jakie UIA wzięły pod uwagę optymalizując zimowy rozkład lotów w swoim hub’ie na lotnisku Boryspol w Kijowie UIA planują także wprowadzić szeregu zmian rozkładowych na sezon letni w 2020 roku.

Połączenia z Warszawy i Krakowa do Kijowa zostaną zoptymalizowane ale nie ulegną większym zmianom. UIA zaoferuje 14 rejsów z Warszawy i 7 z Krakowa. Połączenia UIA z Kijowa do wybranych miast w Europie Zachodniej będą obsługiwane w ciągu dnia. Wyloty z Kijowa są zaplanowane w godzinach 9:30 – 10:30 a przyloty do Kijowa między 17:30 i 18:30 czasu miejscowego. Częstotliwość połączeń do Brukseli, Kopenhagi, Sztokholmu, Madrytu zostanie zmniejszona do 7 w tygodniu a loty między Kijowem i Londynem oraz Kijowem i Wilnem będą wykonywane dwa razy dziennie.

Rejsy do Kairu, Dubaju, Ankary, Izmiru, Erewanu, Baku i Teheranu będą wykonywane w nocy: wylot z Kijowa jest zaplanowany między 20:00 i 21:00 a przylot do Kijowa jest zaplanowany między 07:30 i 08:45 czasu miejscowego. Loty do Tel Awiwu, Stambułu i Tbilisi będą obsługiwane kilka razy dziennie a połączenia UIA do Ammanu, Mińska i Rygi zostaną anulowane ze względu na brak rentowności.

Połączenia krajowe UIA na Ukrainie również będą zaktualizowane. Pasażerowie mogą skorzystać z dwóch rejsów dziennie między Kijowem i Odessą, Charkowem lub Lwowem, natomiast rejsy między Kijowem i Dniepro, Czerniowcami, Zaporożem i Iwano-Frankowskiem będą wykonywane raz dziennie.

UIA planuje zwiększyć na zimę częstotliwość połączeń między Kijowem i Toronto z dwóch do trzech rejsów tygodniowo. Zmianie też ulegną godziny odlotu z Kijowa do Nowego Jorku. Wylot z Kijowa przesunięty zostanie na 11:30 a wylot z Nowego Jorku do Kijowa na 0:30 w nocy. Połączenia do USA i Kanady będą obsługiwane samolotami Boeing 777.

W sezonie zimowym 2019/2020 linia będzie wykonywać pięć lotów tygodniowo między Kijowem i Delhi w Indiach. Na lato 2020 r. UIA planuje dodać kolejne dwa rejsy tygodniowo. Loty na trasie z Kijowa do Delhi będą wykonywane samolotami Boeing 767. Bezpośrednie połączenie Kijów – Pekin zostanie zawieszone, a częstotliwość lotów na trasie Kijów – Bangkok – Kijów zostanie ograniczona do 3 lotów tygodniowo.

Pasażerom, którym rejsy zostały anulowane lub zmienione, UIA oferuje opcje zmiany planu podróży (jeśli to możliwe) lub zwrot za bilet w przypadku, gdy zmiana trasy jest niemożliwa a zaoferowany przelot nie odpowiada pasażerowi.