Udany Otwarty Dzień Stena Line

archiuwm Stena Line

W ostatni piątek podczas Dnia Otwartego Stena Line jeden ze statków przwoźnika – Stena Spirit – odwiedziło prawie 5 tysięcy osób.

Tego dnia można było nie tylko zobaczyć wielki statek Stena Spirit od środka, ale też upolować rejs na lato w wyjątkowej cenie. Przygotowane na terminalu promowym Stena Line w Gdyni atrakcje dla dzieci – dmuchany statek piratów czy przejażdżki nietypowymi rowerami przyciągnęły dużą liczbę zwiedzających.
Dzień Otwarty Stena Line to możliwość poznania statku Stena Spirit, zobaczenia mostka kapitańskiego oraz spędzenia czasu z rodziną podczas atrakcji dla dzieci i dorosłych. Duże promy pasażerskie nie są zazwyczaj dostępne dla zwiedzających. Szansa na zajrzenie do najważniejszych miejsc Stena Spirit trafia się tylko raz w roku.
Dodatkowo tylko tego dnia można było zakupić rejsy wakacyjne statkami Stena Line w bardzo atrakcyjnych cenach – już od 49 zł na osobę. To wyjątkowa okazja, aby sprawić rodzinie trochę radości ze wspólnego wyjazdu oraz skosztować morskiej przygody podczas 24-godzinnego wyjazdu z noclegiem na statku. Powodzeniem cieszyły się też wyjazdy połączone ze zwiedzaniem Szwecji.

Na odwiedzających czekały m. in. muzyka na żywo, restauracje i bary, ale przede wszystkim otwarte drzwi do najciekawszych części statku. Podczas zwiedzania można było zajrzeć do kabin, części rekreacyjnej Pure Nordic Spa, a przede wszystkim wejść na mostek kapitański. Zwiedzający mieli okazję porozmawiać z oficerami i dowiedzieć się czegoś więcej o nawigacji morskiej. Dzieciom najbardziej podobał się plac zabaw, a wszystkim – piękny widok na port z pokładów otwartych statku.
Stena Spirit jest jedną z największych jednostek pływających po Bałtyku. Na pokładzie znajdują się kabiny, dyskoteka, bary, restauracje a nawet SPA! Statek może zabrać na pokład 1200 pasażerów i nawet do 600 samochodów osobowych lub ponad 100 ciężarówek. Nazwę ”Stena Spirit” wyłoniono w ogólnopolskim konkursie, na który nadesłano prawie 14 000 propozycji. Matką chrzestną statku została Anna Przybylska, znana aktorka pochodząca z Gdyni.