Udany przełom roku w turystyce Irlandii

archiwum Tourism Ireland

Wyniki Centralnego Biura Statystyki Irlandii wykazują, że liczba turystów odwiedzających ten kraj od początku listopada do końca stycznia wyniosła 1 474 000 i byłą wyższa niż rok wcześniej w analogicznym okresie o 9,1 proc. (o 123 200 osób).

Największa grupę stanowili goście z Wielkiej Brytanii – 694 500 (wzrost o 9,6 proc.), z innych krajów europejskich przybyło 476 tys. (wzrost o 10,1 proc.). 201 tys. turystów pochodziło ze Stanów Zjednoczonych.
Jeśli chodzi o Irlandczyków, to w ostatnich dwóch miesiącach ubiegłego roku i w pierwszym tego roku, podróżowało ich o 9,5 proc. więcej niż rok temu o tej samej porze. Podróże zagraniczne odbyło 2 789 000 obywateli Zielonej Wyspy.

 

Niall Gibbo, dyrektor naczelny Tourism Ireland, powiedział: „Wyniki z przełomu roku, pozwalają na optymistyczne prognozy na ten rok. Myślę, że tempo wzrostu liczby turystów zostanie utrzymane i w tym roku odwiedzi nas ponad 7,7 mln turystów.”

Irlandia będzie w tym roku szczególnie promować północne wybrzeża oraz szlaki turystyczne wybrzeża zachodniego. Turystów mają także przyciągnąć na nowo oznakowane szlaki w Dublinie m.in. prowadzący od Trinity College do Kilmainham.

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center