Tyrol – środki ostrożności w stacjach narciarskich. Maski i dystans

Austriacki rząd wprowadził w życie tzw. „Pakiet dla bezpiecznej turystyki zimowej”. Ma obowiązywać w najbliższym sezonie w Tyrolu.
Maski i dystans w kolejkach i na wyciągach
Koleje górskie i wyciągi podlegają tym samym przepisom, co inne publiczne środki transportu, dlatego noszenie masek zakrywających usta i nos jest obowiązkowe zarówno dla gości, jak i pracowników kolejek górskich. Ten przepis obowiązuje zarówno wewnątrz wyciągów i gondoli, jak również na zewnątrz w obszarze kas oraz w strefie czekania na wejście do wyciągu.
Na całym obszarze kolejek górskich obowiązuje bezpieczny dystans, który wynosi co najmniej 1 m. W wyjątkowych przypadkach, aby umożliwić zachowanie bezpiecznego dystansu, zostaną wprowadzone ograniczenia w przepustowości wyciągów. Jeśli w żadnym wypadku nie jest możliwe zachowanie przynajmniej 1m odstępu, wtedy możliwe jest odstąpienie od tego przepisu.
Wszystkie miejsca zamknięte, jak np. gondole, stacje wyciągów, łazienki czy schowki na narty, są codziennie dezynfekowane metodą zamgławiania na zimno. Aby zredukować ryzyko infekcji oraz w szybkim czasie umożliwić właściwą reakcję, pracownicy stacji narciarskich poddawani są regularnym testom na obecność Covid-19. Ponad to wiele stacji narciarskich oferuje w tym sezonie możliwość zakupu karnetu narciarskiego metodą online, aby zredukować ilość osób w kolejkach do kas.
Gastronomia
Pracownicy oraz goście, przebywający w zamkniętych pomieszczeniach gastronomicznych, obowiązkowo muszą nosić maseczki zakrywające usta i nos. Wyjątkiem jest przydzielone miejsce siedzące przy stoliku.
Grupy gości mogą liczyć maksymalnie 10 osób (osoby niepełnoletnie są wyłączone z tego przepisu). Zachowany musi również zostać bezpieczny odstęp między grupami.
Wiele lokali gastronomicznych wprowadziło dobrowolną rejestrację gości, aby w przypadku wystąpienia infekcji Covid-19, można było szybko zidentyfikować osoby, które miały kontakt z zakażonym. Konsumpcja napojów i jedzenia możliwa jest jedynie przy wcześniej przydzielonym stoliku. Ten przepis obowiązuje również na zewnątrz oraz w lokalach Après-Ski.
Szkółki narciarskie
Austriacki Związek Szkół Narciarskich przygotował specjalny projekt dotyczący bezpiecznej nauki jazdy na nartach. Grupa w szkółce narciarskiej może liczyć maksymalnie 10 osób, wliczając instruktora jazdy na nartach. Instruktorzy jazdy na nartach, którzy przyjeżdżają do pracy z zagranicy, muszą okazać pracodawcy negatywny wynik testu na Covid-19.
Jarmarki świąteczne i bożonarodzeniowe
Wszelkie jarmarki świąteczne i bożonarodzeniowe obowiązują szczególne przepisy bezpieczeństwa. Przy stoiskach z gastronomią musi zostać zachowany bezpieczny dystans, aby umożliwić bezpieczną konsumpcję napoi i jedzenia. W tym celu przewidziano większe odstępy od poszczególnych stoisk i straganów oraz możliwość regulowania ilości osób, odwiedzających jarmark świąteczny.
Bezpłatne testy na Covid-19 dla pracowników branży turystycznej
Wiele środków bezpieczeństwa, które obowiązują zimą 2020/21, sprawdziło się już w minionym sezonie letnim. I tak pracownicy branży turystycznej, hoteli i gastronomii, mogą skorzystać z oferty „Bezpieczna gościnność”, w ramach której regularnie, bezpłatnie i dobrowolnie wykonać można test na obecność koronawirusa. Oferta ta zimą została rozszerzona i obowiązuje również instruktorów narciarstwa oraz przewodników turystycznych. Testy są bezpłatne dla podmiotów zarejestrowanych na terenie Austrii. Najważniejszą zasadą w nadchodzącym sezonie zimowym, która zagwarantuje bezpieczną zimę w Tyrolu, jest odpowiedzialność własna i sumienne zachowanie środków ostrożności przez gości, pracowników branży turystycznej oraz wszystkich innych podmiotów turystycznych.
POWIĄZANE WPISY
28 listopada 2023
Poznaj turystyczny portal Łodzi! Lodz.Travel – Twoja baza wiedzy o Łodzi
Oficjalny turystyczny portal Łodzi Lodz.Travel to przewodnik po ofercie turystycznej…
0 Komentarzy4 Minuty
28 listopada 2023
PLL LOT wznawia loty do Aten i ogłasza nowe kierunki z Radomia
Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły połączenie między Warszawą a Atenami. Samoloty…
0 Komentarzy2 Minuty
28 listopada 2023
Jak Polacy planują spędzić Boże Narodzenie?
Większa mobilność Polaków, atrakcyjne oferty i zmiany stylu życia powodują że część z nas…
0 Komentarzy5 Minuty
27 listopada 2023
Sześć lat FlixBusa w Polsce: nowe kierunki i zielone cele
FlixBus świętuje szóstą rocznicę działalności w Polsce. Z tej okazji, przewoźnik…
0 Komentarzy5 Minuty
27 listopada 2023
Turystyka w Szwajcarii wróciła do poziomu sprzed 2019 roku
Wraz ze startem nowego sezonu narciarskiego Switzerland Tourism Polska przedstawiło…
0 Komentarzy2 Minuty
27 listopada 2023
Analiza Kiwi.com: Polscy turyści preferują wyjazdy latem i jesienią
Kiwi.com, firma travel-tech oraz wyszukiwarka tanich lotów, wzięła pod lupę sezonowość w…
0 Komentarzy3 Minuty
27 listopada 2023
Atrakcyjna Mołdawia na wyciągnięcie ręki
Mołdawia jest jednym z nielicznych miejsc w Europie, które nadal pozostawia wiele do…
0 Komentarzy6 Minuty
25 listopada 2023
Prawie 80 mln euro inwestycji w ośrodki narciarskie Słowenii
76,5 mln euro przeznaczono na poprawę infrastruktury i rozszerzenie całorocznej oferty…
0 Komentarzy2 Minuty
22 listopada 2023
Festiwal Podróżników: kto, gdzie i kiedy
Jak co roku, targom TT Warsaw towarzyszy Festiwal Podróżników. Organizatorzy zapraszają…
0 Komentarzy2 Minuty